| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti clasice, fara un limbaj prea "pompos" imi recomandati la 15 ani? (sunt fata) insa nu vreau neaparat ceva siropos, vreau ceva ce merita citit.

6 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

Căutând-o pe Alaska de Jhon Green, Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade, Cireșarii de Constantin Chiriță, La Medeleni de Ionel Teodoreanu.
Și dacă te interesează să citești un roman de al meu, intră pe wattpad.com caută Fata cu cozi negre de Florennce și îl poți citi gratis.
O zi bună!

| peperonies a răspuns:

Fight club.

| Ionut_Oana-Roxana_1989 a răspuns:

Enigma Otiliei, Romanul adolescentului miop, La rascruce de vanturi, De veghe in lanul de secara, Adela, Maitreyi, La Medelei, Loreley, cartile lui Jules Verne,

| byabubu a răspuns (pentru Ionut_Oana-Roxana_1989):

Adela scrisa de cine?

| Ionut_Oana-Roxana_1989 a răspuns (pentru byabubu):

Adela - Garabet Ibrăileanu

| ReRe33 a răspuns:

Hotul de carti happy E putin mai psihologica (: