| dEutSa_8892 a întrebat:

Ce carti de adolescenti imi recomandati? Carti de dragoste

59 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cismigiu&Company de Grigore Bajenaru

| dEutSa_8892 explică:

Panza de paianjen & Tess of the D'Urbervilles - superbe love struck cartile love struck

| SaBriinaa a răspuns:

Buna. puppy dog eyes. Ei bine, nu stiu exact daca e pentru adulti sau adolescenti, de fapt e pentru toate varstele! "Dansul pasiunii " de Mary Jo Putney. E superbaa. Iti recomand toate cartile scrise de autoarea asta pentru ca e superbaa si descrie totul in carti ca si in pura realitate.PS:Sunt destul de ieftine cartile, dar foarte foarte bune. Te asigur! :*

| Misterious a răspuns:

Deja ai un raspuns de la andradaxwinking cea mai buna alegere.si 11 minute de coelho

| xu a răspuns:

Slam (Nick Hornby)
Gossip Girl(este pentru adolescenti, dar mie sincer nu-mi place)
bineinteles:Amurg, Luna noua, Eclipsa, zori de zi love struck... spor la citit...Slam si cartile din colectia amurg chiar merita :*

| pitz1rullz a răspuns:

Twilight

| pitz1rullz a răspuns:

Twilight e o carte bunawinking

| Daisy. a răspuns:

Amurg, luna noua, eclipsa si zori de zi de stephenie meyerbig grin

| ela_4410 a răspuns:

1.Seria Twilight-Stephen Meyer
2.La rascruce de vanturi-Emily Bronte
3.Pe aripile vantului-Margaret Mitchell
4. Femeia in alb-Wilkie Collins
5. Puterea unei femei-Barbara T. Bradford
6. Emma-Jane Austen
7.Doamna cu garoafe-A.J.Cronin
8.Doamna cu camelii-Al. Dumas Fiul
9. Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi-Camil Petrescu
10.Mandrie si prejudecata-Jane Austen
11. Lorelei-Ionel Teodorescu
12. Jane Eyre-Charlote Bronte
13. Jurnalul secret al Laurei Palmer-Jenifer Lynch...si multe altele.

| aneta a răspuns:

Scrisori de la Sam-James Patterson... e un roman de dragoste foarte frumos, merita citit:X

| JokKer a răspuns:

Amurg... A patra carte e super

| adelina222 a răspuns:

Seria amurg vol 1, 2, 3, 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea Mironei-Cella Serghi
Dama cu camelii-Alexandre Dumas
Panza de paianjen-Cella Serghi
Enigma Otiliei-G.Calinescu
Anna Carenina, Mandrie si prejudecata, Tess of the D'Urbervilles, The scarlet letter, Wuthering Heights...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotul meu-by Max du Veuzit
Lorelei-Ionel Teodoreanu
AMANTUL DOAMNEI CHATTERLEY-D.H. Lawrence

Crima si pedeapsa-Fiodor Dostoevski
In cautarea timpului pierdut-Marcel Proust

Merita citite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harry Potter 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartile din seria amurg, zodia indragostitilor - giulia carcassi, si maytrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seria amurg-stephanie meyer
elevul dima dintr-a saptea-mihail drumes
cismigiu & comp.-grigore bajenaru
sunt super daca iti place dragostea si comediahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ps i love you-cecelia ahern, exii anonimi, zapezile iubirii-al andrei is foarte frumoase mai ales zapezile iubirii merita citita o sa iti placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"poveste de iubire" erich segalhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duminici la Tiffany - James Patterson (chiar e frumoasa cartea)
Dragostea nu moare - Maitreyi Devi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta seria amurg! cred ca este ce amai buna serie pentru adolescenti de acum... in special zori de zi love struck ieri am terminat cartea si a fost BESTIALA! merita cititebatting eyelashes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cecilia Ahern -Multumesc pentru amintiri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand :
1.Seria Amurg :X este geniala...
2.La Rascrucere De Vanturi - Emily BRONTE
3. Orasul cu salcami -Mihail Sebastian
4.ROmeo si Juliete, Hamlet - William Shakespeare
5.Scrisoare de dragoste - Mihail Drumes
6> Invitatie la vals - Mihail Drumes
7. Elevul Dima din clasa a 7a -tot de Mihail Drumes

si lista continua dar nu prea mai imi aduc aminte thinking sper sa iti placa aceste carti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seria Fascinatie-Melissa Marr
vreau sa spun ca am citit cele trei carti intr'o saptamana...nu puteam sa ma mai dezlipesc de ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Twilight

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe aripile vantului-nu poti sa te dezlipesti de cartea aya
si incearca si copiii libertatii de marc levy.nu e de dragoste, dar e un roman bazat pe fapte reale
foarte trist si induiosator.eu am plans la sfarsitul cartii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vampiraţii vol. 1, 2, 3, 4 şi toate carţile Jules Verne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand cartile scrise de Stephenie Meyer sau cele ale Melissei Marr.De asemenea ai putea citi Luna plina sau A doua luna plina.Si daca iti plac vampirii iti recomand Jurnalele vampirilor si Vampiratii. dar daca nu, ar mai fi: Mesaj cifrat pentru. vacanta, Gena lui isis, Casa umbrelor, Pisica dintre porumbei, Evermore, saga lui Darren Shan care contzine 3 volume tari. sper ca te-a, m ajutat cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vampires Academy, Frostbite, Shadow Kiss, Bloos Promise, Spirit Bound de Richelle Mead... le gasesti in romana la orice librarie sper sa-ti placa, sau mai poti incerca : Cazut -Lauren Kete, Trandafiri pentru ea -Julie Garwood, Amurg, Luna Noua, Eclipsa, Zori de zi -Stephenye Meyer, Aleasa, Semnul, Tradarea -Kristin Cast...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu recomad cartile lui Mihail Drumes :1. elevul Dima dintr-a 7-a
2.scrisoare de dragoste 3.invitatie la vals *sunt super*
si cele de Nicholas Sparks:1. ultimul cantec (la care am plans) 2.accidentul 3. jurnalul unei iubirilove strucklove struck 4.nunta(continuarea de la jurnalul...)
*de fapt toate de Nicholas Sparks sunt superbelove strucklove strucklove struck