| Daria163 a întrebat:

Ce carti de citit imi recomandati?

5 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

De citit zici? Și eu care mă grăbeam să-ți recomand asul de treflă...
Serios acum, la 15 ani, mie mi-au plăcut: „Harry Potter" - J.K.Rowling, „Jurnalul Secret al Laurei Palmer" - Jennifer Lynch, „Memoriile unei gheise" - Arthur Golden, „Enigma Otiliei" - George Călinescu, „11 minute" - Paulo Coelho, „Jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani" - Melissa Panarello, „Dune" - Frank Herbert, „Materiile Întunecate" - Philip Pullman, „Farseer" - Robin Hobb, „Roata Timpului" - Robert Jordan, „Cântec de gheață și foc" - George R. R. Martin etc.
Lectură plăcută!

| alin567 a răspuns:

Twilight,Aventuri in Alaska, The King, Spephen King, Drumul.......Amintiri din Copchilarie laughing

| EmmyRock a răspuns:

Pai sunt o groaza de carti pe care le-am citit si mi-au placut.hee hee Am sa iti recomand cateva dintre ele.happy Seria Twilight[4 carti] de la Stephenie Meyer.:X Jurnalele Vampirilor[4 carti] de la Lisa Jane Smith. De la L.J Smith ti-am mai recomanda si seria Cercul Secret[ a aparut si a4a carte anul asta.:X]. De la Charlaine Harris seria Vampirii Sudului[12 carti]. De la Sara Shepard Micutele Mincinoase. De la Kelly Armstrond Fortele Raului Absolut[3 carti]. De la Melissa De La Cruz seria Sange Albastru. big grin Daca te-ar mai interesa vreo carte poti sa ma intrebi.winking

| ParadoxElly a răspuns:

Este O carte foarte frumoasa pe nume Diary of a Wimpky Kid ( Jurnalul unui pusti) de Jeff Kinney : si da chiar este vorba despre jurnalul unui pusti ~ Mai multe detalii + poze pe google. Sunt mai multe volume... Bafta! P.s. Exista in orice librarie.