| A_9172 a întrebat:

Ce carti despre adolescenta imi recomandati? [ sa nu fie plictisitoare big grin]

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prizonier la 9 ani e o carte frumoasa. Iti mai pot recomanda Baietii de pe Strada Pal sau Piciul.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Anne Brashares-Pantalonii călători, A doua vară a pantalonilor călători, Fete în blugi, Mereu în albastru, Heather Skyler-Vârsta perfectă, Giulia Carcasi-Zodia îndrăgostiţilor

| IepurashRocker a răspuns:

Jurnalul lui Cathy.

| StilSanatos a răspuns:

Poveste de iubire, singur pe lume, tess, mizerabilii-f interesanta chiar daca are 3 volume, si multe altele

| cristina a răspuns:

Cartile lu sandra brown:X

| TaylorSwift a răspuns:

Fete in blugi, Jurnalul unei fete rele, Jurnalul unei fete pretentioase si bogate, Jurnalul unei fete urmarita de ghinion, Jurnalul fetei de pe lac! Eu le-am citit pe toate! Sunt minunate! Nu te mai poti desprinde de ele!

| nutty a răspuns:

Orice de la editurile Cocktail si Chic. sunt geniale, cu adolescenti/e.

| teodoram a răspuns:

Semnul, Tradarea, Aleasa -Pc Cast

| picolini a răspuns:

Paulo coelho - alchimistul. e super frumoasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De veghe in lanul de secara. - e atractiva.

| Barbie_9156 a răspuns:

Regina gafelor la New York (2 volume), Sunt aiurita si se ia!, Zodia gemenilor thinking si doar atat imi vin in minte pe moment straight face.

| A_9172 explică:

Ms frumos :*