| JayKlein1 a întrebat:

Ce carti gen Fortele Raului Absolut de Kelley Armstrong stiti?happy Mda..inafara de Jurnalele Vampirilor! Multumesc anticipat big grin

3 răspunsuri:
| DeeutzaDalinutza a răspuns:

Salut.
Oska Pollock de Anne Plichota si Cendrine Wolf.
Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian (Sunt 6 volume traduse in romana insa primele volume nu le mai gasesti decat daca le comanzi de pe net), Paranormal de Kiersten White, Imblanzitorul Dragonilor de Lucinda Hare.
Toate sunt citite de mine si chiar ti le recomand.Desi unele incep sec, au o continuare superba.
Sper ca te-am ajutat.Succes!

| Rose123 a răspuns:

Cercul secret de L.J.Smith (sunt 3 volume, le-am citit si chiar ti le recomand) si Academia Vampirilor de Richelle Mead(citesc cartile in prezent si sunt foarte bune). Toate au legatura cu Fortele Raului Absolut(si pe acestea le-am citit, deci stiu ce vorbesc) in sensul ca realul se impletste cu fantasticul, sunt imprevizibile, captivante si cel putin eu nu le-am mai putut lasa din mana!
Deasemenea am auzit destul de multe lucruri si despre "Vampirii Sudului" dar nu imi exprim parerea pentru ca nu le-am parcurs inca happy
Sper ca ti-am fost de ajutor!happy

| Alexandraa0 a răspuns:

-cercul secret de l.j.smith -vampirii sudului de charlaine harris -nu plange sub clar de luna de heather davis etc. si in septembrie o sa apara noi carti a lui armstrong cu proiectul phoneix tot de la grupul edison 2 volume ca unul apare in 2013 in america bravo o sa le scoata sper ca ti-am fost de ajutor