| rikkizane a întrebat:

Ce carti gen harry potter as mai putea citi?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

C S Lewis-Cronicile din Narnia, Rose E Sabin-seria Şcoala de vrăjitorie, Anna Dale-Şoptindu-le vrăjitoarelor, V M Jones-seria Karazan(Şerpii din Arakesh, Prinţul pierdut, etc), Sophie Audouin-Mamikonian-seria Tara Duncan(Magicienii sorţitori, Cartea interzisă, Sceptrul blestemat, etc), Angie Sage-seria Septimus Heap(Magie, Zborul, Leacuri, etc), Christopher Paolini-Eragon, Joseph Delaney-seria Vraciului(Ucenicul vraciului, Blestemul vraciului, Secretul vraciului), P B Kerr-seria Copii lămpii fermecate, Nancy Farmer-Marea trolilor, Paul Stewart & Chris Riddell-Cronicile Lumii de Margine, Alan Gibbons-trilogia Legendeer(Umbra Minotaurului, Războinicii Corbului, Legiunea Vampirilor), mai găseşti altele la fel de interesante la editurile Rao, Corint junior sau Nemira.

8 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

E. Rose Sabin – Scoala de vrajitorie
http://www.nemirabooks.ro/e-rose-sabin-scoala-de-vrajitorie

| Kassandra1408 a răspuns:

Incearca Cronicele din Narnia sau Alex Rider. Ursula K. Le Guin e o autoare geniala, tot de JKR poti citi Povestile Bardului Beedle.

| Aero a răspuns:

Daca ai terminat toata seria de citit, bine-nteles sa nu uiti "Povestile bardului Beedle", apoi ce ti-a recomandat aqualuna e perfect. Practic eu n-am venit decat sa sustin ce au zis cei de dinaintebig grin, desigur Stapanul Inelelor merita(J.K.R s-a si inspirat de aici putin cand a scris Harry Potter, asa imi amintesc ca am citit undeva), si da... poate Twilight, dar nu neaparat. E suficient sa vezi filmele, pentru ca actorii fac totul.

| hax0r a răspuns:

Anton LaVey " The Satanic Bible"

| Elena_1106 a răspuns:

Ai citit twilight sau tunele sau stapanul inelelor

| memariuta a răspuns:

Eu am citit Copiii lampii fermecate de P.B.Kerr si mi-a placut la nebunie.

| laur_6762 a răspuns:

Poti citi seriile :Cronicile Wardstone sau Septimus Heap. Sunt foarte interesante cartile

| cryssycrys a răspuns:

Poti sa citesti casa noptii. e interesanta