| Morrigan a întrebat:

Ce carti horror/ thriller psihologic stiti? in august merg la mare si am nevoie de o carte buna care sa imi tina de urat pe drum. big grin

6 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Mie ca scriitor de horror cel mai mult îmi place Stephen King. Încearcă Cimitirul animalelor, are şi suspans, şi horror. Alta ar fi Cutia cu fantome, de Joe Hill. Sau Şobolanii, de James Herbert.

| Morrigan explică (pentru Tmcn):

Si mie imi place foarte mult stephen king iar acum citesc salem's lot si e geniala :X, cutia cu fantome iar mi-a placut foarte mult... o si am in biblioteca rolling on the floor) deci cred ca voi incerca acea carte de james herbert thinking

| Tmcn a răspuns (pentru Morrigan):

Cand o termini astept o parere big grin.

| Alishia a răspuns:

Juan Antonio Cebrian-Psihokilleri m-am apucat de ea si nu am putut sa o las din mana doua zile, este cu cazuri reale de ucigasi

| Morrigan explică (pentru Alishia):

Promit ca o citesc vara asta rolling on the floor)

| LexiLaveil2 a răspuns:

Buna. Daca iti plac cartile horror, pot sa iti recomand autori ca Stephen King, John Saul, Anne Rice. (tot ce am citit pana acum de ei, mi-a placut la nebunie)
Iar un thriller psihologic care mi-a placut a fost "O papusa sau alta" de Sophie Hannah.

Sper sa gasesti ceva ce iti place.