| ZuettH a întrebat:

Ce carti imi propuneti? ( am 14 ani ) vreau ceva modern si fain happy

Răspuns Câştigător
| ILoveVampires a răspuns:

Cele care mi-au placut mie:-

Jurnalele vampirilor de L.J.smith
Vampirii Sudului
Nu plange sub clar de luna
Elevul Dima ditr-a 7-a
Invitatie la vals
Academia Vampirilor de Richell Mead.
Vampiratii

8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Nu plânge sub clar de lună, seria Forţele răului absolut, Jurnalele vampirilor (chiar ieri a apărut primul volum cu revista Bravo) sau Hoţul de cărţi (foarte faină).

| DeddoLăvPeace a răspuns:

Cele mai bune serii de carti pe care le-am citit au fost:
-Jurnalele vampirilor de L.J.smith
-Academia Vampirilor de Richell Mead.(1-6) [si]
-Tunele De Roderick Gordon & Brian Williams. (1-4).
Sunt superbe cartile.Ti le recomand cu iincredere. FUNDA puppy dog eyes?

| Sweet111 a răspuns:

Poti sa iti ei reviste sau jurnale, care iti sunt tie interesante se vind peste tot. sau daca iti plac romanele poti sati ei de la biblioteca happy

| ela23nice a răspuns:

Iti recomand cu incredere cartea mea preferata : Fortele raului absolut de Kelley Armstrong ( 3 volume big grin ) sper ca te.am ajutat :*

| Andr3yyy94 a răspuns:

Tunede De Roderick Gordon & Brian Williams. Este foarte buna cartea. De asemenea iti recomand si Atherton - casa puterii de Patrick Carman.

| vaiana a răspuns:

Ce intelegi prin "modern"si "fain"? la 14 ani poti citi Jules Verne[toate cele 40 de carti sic!] Ionel Teodoreanu, Sadoveanu etc.nu cauta sa te maturizezi printr-o lectura ce nu o vei intelege.mai copilareste putin! cand vei creste si vei fi matura vei dori sa mai fi o clipa copil si sa mai citesti o data cartile copilariei.

| Raluca1995 a răspuns:

Panza lui Charlotte

| Andreina96 a răspuns:

Danielle Steel - Misterele Dragostei :*:*:*