| LiveWhileWereYoung a întrebat:

Ce carti imi recomandati in genul "Sub aceeasi stea" sau "Cautand-o pe Alaska" de John Green? Imi plac cele de dragoste si drama... Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| Roxana6277 a răspuns:

Pe acestea le-am citit si mi se par potrivite(o parte s-ar putea sa nu fie traduse, eu le citesc de obicei in engleza):
- Never let me go, Kazuo Ishiguro
- Bloodlines, Richelle Mead (e si fantasy dar de la a doua carte din serie, se axeaza mai mult pe partea romantica)
- Bestia, Alex Flinn
- seria Ingerul noptii, Becca Fitzpatrick (mi s-a parul geniala)
- seria Chimie perfecta, Simone Elkeles
- Fior, Maggie Stiefvater
- seria Academia Vampirilor (nu te baza pe film daca nu le-ai citit inca, cartile sunt superbe)

Carti care mi-au fost recomandate sau pe care vreau sa la incep(dragoste, drama):
- The sound of letting go, Stasia Ward Kehoe
- E usor sa te iubesc, Tammara Weber
- A walk to remember, Nicholas Sparks (probabil ai vazut filmul, este mai mult drama)
big grin sper ca te-am ajutat