| zinsi a întrebat:

Ce carti ti-au placut in mod deosebit?

Răspuns Câştigător
| koko a răspuns:

Seria VAMPIRII SUDULUI de charline harris(dupa ele e regizat serialul tv TRUE BLOOD)

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

"Morometii" de M.Preda este si va ramane mereu prima mea iubire.In fiecare an o recitesc si mai descopar cate ceva nou
O adevarata capodopera internationala ar mai fi si "Dama cu camelii"

| ionica56 a răspuns:

Singur pe lumelove struck de Hector Malot. Minunata cartea e foarte emotionanta si trista.sadDar am citit-o de 5 ori si tot nu ma plictisesc de ea.
big grin

| pengu a răspuns:

Cel mai mult mi-au plăcut Shogun și Anna Karenina, dar ție? happy

| L a răspuns:

Moara cu noroc si Jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani.`

| Mihaela_1499 a răspuns:

Jurnalele Vampirilor, pentru ca au fost primele carti citite cu dragoste, nu din obligatie si practic vroiam eu mai mult happy.
Dar cu siguranta daca nu era doamna mea diriginta, care a fost de acord sa citim o carte la alegere si sa o povestim, eu nu o citeam.

| Alexandru a răspuns:

"Shogun " si " Vicontele de Bragelonne" au fost, cel putin pana acum, cele mai frumoase carti pentru mine.

| CopilCopac a răspuns:

Suflete cenusii-philippe claudel