| loredana_4897 a întrebat:

Ce carti va plac? Recomandati-mi si mie o carte. Mie imi plac mai mult cele cu vampiri, vrajitoare, dar nu conteaza...fundita...si vot

Răspuns Câştigător
| AlexyLuvvU a răspuns:

Si mie tot cartile de genul asta imi plac cel mai mult :x O sa iti spun ce am citit eu si mi s-au parut geniale :D
-Jurnalele Vampirilor + Jurnalele lui Stefan de L.J Smith
-Fortele raului absolut Kelley Armstrong
-Academia vampirilor de Richelle Mead
-Bloodlines de Richelle Mead
-Micutele mincinoase de Sara Shepard
-Multumesc pentru amintiri de Cecelia Ahern (e o carte superba, chiar daca nu e cu vampiri, vrajitoare etc.)
-Vampirii din Morganville de Rachel Caine
Cam astea mi-au venit in minte acum :) Le poti comanda de pe www.ledabooks.ro (sunt de la editura Leda aproape toate, mai putin Multumesc pentru amintiri, care e de la editura All ) E un site bun, eu de acolo le-am comandat, si nu am avut nicio "surpriza" :D Spor la citit :)

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu stau sa-ti recomand zeci de carti...Eu iti recomand una care mi-a placut cel mai mult si cred ca merita citita.Cartea se numeste Singur pe lume de Hector Malot. Sper sa-ti placa, nu'ti dau mai multe detalii, deoarece vreau ca tu sa descoperi magia cartii.

| CristiPavel a răspuns:

O carte foarte frumoasa care te si ajuta foarte mult, mai ales daca esti o adolescenta care se pregateste sa guste viata, e Alchimistul ~ Paulo Coleho

Ca sa aflii cate ceva despre ea, este o recenzie aici: http://castigatimp.com/recenzie-alchimistul-paulo-coelho/

| aleexuţ a răspuns:

Jurnalele vampirilor si twilight stiu happy

| redtulip a răspuns:

Daca iti plac cartile de acest gen iti recomand Strigoiul de Ion Agarbiceanu.

| chocolate_1698 a răspuns:

Rosu de rubin. Este o carte cu una care face salturi in timp si se indragosteste de "colegul" ei de sarit in timp.

| Viki20 a răspuns:

Mircea Eliade - Domnisoara Christina (... ceva cu strigoi)
Paulo Coelho - Unsprezece minute (citesc acum si pare destul de interesant... e vorba de o prostituata care renunta la dragoste etc.)
Mircea Cartarescu - De ce iubim femeile (fain, parerea mea)
J D Salinger - De veghe in lanul de secara (favorita - recomandata de profa de engleza)
Nu prea se incadreaza in ce stiluri iti plac tie...da' iti spun din ce-am mai citit si eu si-mi place happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot.
Toate Panzele Sus! Alexandre Dumas
Pe aripile vantului-Margaret Mitchell
Un veac de singuratate Gabriel Garcia Marquez (este superba)
Mai multe, dar nu imi vine acumlaughing. Bafta.