Ce concerte tari mai sunt in 2009?

Anul acesta, in Romania, am avut tot felul festivaluri, concerte, evenimente la care sa ascultam muzica buna. Dar ce mai putem face de acum incolo, la ce concerte cool putem sa ne ducem in 2009?

B'estFest si CokeLive Peninsula au trecut, asa ca sa hai sa vedem ce alte festivaluri si concerte mai sunt programat:
In scurt timp, pe 16 august, concerteaza trupa de indie Editors, in Bucuresti, la Teatrul de vara Herastrau. Continuam cu Baia Mare - 18 august, Alcatraz Pub si Oradea - 19 august, Arlus Hall, unde vor fi concerte black metal ale trupei Shining.
Intre 17 si 23 august sunt Zilele Aradului, in Piata Primariei, la care concerteaza trupa Habar si Stefan Banica Jr.
Continuam cu genul rock si cotim spre Fetesti, unde are loc festivalul Rock City Open Air 2009, pe 20 august 2009.
Lista ia subit o turnura pop, mult asteptatul concert Madonna este programat pentru 26 august, Parcul Izvor, Bucuresti.
Luna septembrie incepe cu o alta diva pop, Anastacia, care concerteaza pe 1 septembrie, in Bucuresti, la Sala Polivalenta.
Pe 4 septembrie vine in Romania un veteran al muzicii bune, Leonard Cohen, al carui concert va avea concert in Piata Constitutiei, Bucuresti.
In cazul in care nu prea ai bani de concerte in perioada asta, te poti duce la Tuborg Green Fest, 4 - 6 septembrie, Parcul Izvor, Bucuresti, intrarea libera. Printre cei care canta se numara: Chicane, Guano Apes, Zdop si Zdup, The Herbalizer, The Christal Method, Suie Paparude si AB4.
Pe 1 octombrie, Cesaria Evora se intoarce in Romania cu un nou concert, la Sala Palatului din Bucuresti.
Tot in aceasta toamna mai avem Bucharest Masters of Jazz, 23-25 octombrie, Sala Palatului.
 Daca va era dor de barbosii de la ZZ Top, puteti sa-i vedeti pe 20 octombrie, in  Bucuresti (va fi anuntata locatia).
Pe 29 octombrie, trupa Amorphis revine in Romania si va da un concert de zile mari in Bucuresti, club Hala.

Nu va ramane decat sa va hotarati asupra concertelor la care vreti sa mergeti si sa cumparati biletele, caci aveti din ce alege. Poate ne spuneti si noua pe unde va duceti!

Articol oferit de HEYO.ro

Voteaza cel mai tare concert din 2009, pe HEYO.ro
Afla care este cel mai cool concert 2009, pe Heyo.ro

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Din 30 august incepe Festivalul International "George Enescu".

| Haydee a răspuns:

Madonna...in august...

| StarDust a răspuns:

De The Mission Dance Weekend nu a zis nimeni nimic? :-s. Deadmau5 care a fost pe 22 august. au trecut stiu... dar a fost foarte tare :X

| spiritul a răspuns:

Sfarsitul Lumii

| FearNoEvil a răspuns:

Dar de Faith No More... nimic?

| Dior a răspuns:

Mai multe in august.

| HEYO.ro explică:

Multumim pentru completari. Daca mai aveti propuneri de concerte, dati un raspuns happy.

| timbucadrian a răspuns:

Da la Cluj... ceva concerte sunt?big grin big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este adevarat ca Tokio hotel va concerta in Romania?batting eyelashes