| Ghertan_Marian_1997 a întrebat:

Ce credeti ca pica la BAC la romana 2017

13 răspunsuri:
| gardianuf a răspuns:

Niciodata nu se va sti ce va cadea, totusi pregateste-te putin din toate daca esti in criza de timp.
O parere este ca va cadea poezie dar nu garantez nimic happy, o zi buna!

| Bianca_Ganea_1997 a răspuns (pentru gardianuf):

Stiu cei de la savalaughing)

| MihaelaMihaa a răspuns (pentru Bianca_Ganea_1997):

Si ce zic ei ca ne pică?

| BetiT a răspuns:

Ar putea sa cada poezie... Speram totusi sa fie ceva usor happy (adica proza)

| Covaci_Cristina_1998 a răspuns (pentru BetiT):

De ce sa cadă poezie?

| Osipov_Ana-Maria_1995 a răspuns (pentru Covaci_Cristina_1998):

Pentru ca roman a cazut anul trecut si ca poezie a cazut si la simulare si se dau chestii asemanatoare

| Andra_AndrutZa_1998 a răspuns:

Deci ce nu o picat de mult ii Harap Alb care 60% is sigura ca pica la real
Sau poezie de Eminescu
Dacă pica La romantism:poate fii Corola Testament sau Riga Crypto
O sa pice sa zici despre una dintre ele care vrei doar ca sa fie din romantism

| Alexandra1198 a răspuns (pentru Andra_AndrutZa_1998):

Nu prea stiu cum sa ti zic dar corola testament si Riga sunt din curentul modernism, mai incearca laughing)

| Ady_Adytza_1998_OyXg a răspuns:

Cica au dat la digi24 ca s-au aflat subiectele si ca cum trebuie sa le schimbe. Cica la real era Eminescu si la uman era Plumb

| BetiT a răspuns (pentru Ady_Adytza_1998_OyXg):

Link, ceva? Am cautat online si nu am gasit.

| Black_Alex_1990 a răspuns:

Moromeții sau Eu nu strivesc corola de minuni a lumii

| Muntean_Mihai_1997 a răspuns:

Roman subiectiv interbelic:Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi
sau
arta poetica interbelic apartinand modernismului: Eu nu strivesc corola de minuni al lumii

| Bianca_Ganea_1997 a răspuns (pentru Muntean_Mihai_1997):

De unde sunteti atat de siguri?