| ForeverYours a întrebat:

Ce credeti ca se afla dupa lumea asta? Exista Raiul, Iadul? Cum va imaginati lumea de dupa, daca exista? happy

Răspuns Câştigător
| Maomau a răspuns:

Lumea de dupa moarte este la fel ca si lumea dinainte de a te naste!
Nu exista nici Rai si nici Iad, Dumnezeu Creatorul chiar in religia pe care i-a dat-o lui Moise nu pomeneste de nici un Iad si de nici un Iad ci doar de Sheol, adica Casa Mortilor in care sufletele celor morti sunt doar niste UMBRE!
Umbra ta traieste?
Vreau funda pentru acest raspuns!

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nimeni nu știe ce se întâmplă după moarte, însă cu siguranță e un nou început.

Răspuns utilizator avertizat
| DedeeAndreea a răspuns:

Hei.Eu una,nu stiu ce sa zic! Cred in Dumnezeu,si cred ca Dumnezeu exista,dar Raiul si Iadul,nu am de unde sa stiu! Stii,faza e ca nimeni,dupa ce a murit,nu s-a intors din Rai/Iad,sa ne spuna cum e,sau daca e(exista)! De aceea,nu sunt sigura,dar totusi,cred ca Raiul si Iadul exista!
Lumea de dincolo,mi-o imaginez ca un spatiu mare,alb, din care nu putem iesi! Imi imaginez ca familia si prietenii mei incearca sa vorbeasca cu mine, dar eu nu ii pot auzi, ci doar ii pot vedea, suferind dupa mine sad
Asta-i parerea mea.O zi buna!

| Ana_4223 a răspuns:

Eu cred ca exista si rai si iad in lumea de dupa moarte, iadul este o lume in crae platesti pentru toate pacatele pe care le-ai facut de cand te-ai nascut pana ai murit si raiul este lumea in care esti rasplatit pentru toate faptele bune

| AndreeaPunct137 a răspuns:

Daca nu ar exista raiul si iadul, cred ca lumea dupa moarte ar fi un spatiu negru interminabil, in care nu poti face nimic...