| Andreeaioan115 a întrebat:

Ce credeti despre varsta de 18 ani?

40 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Mor ce naiba ai putea sa crezi despre varsta asta? laughing))))

| Endoryus a răspuns:

Ai deja o obsesie cu varstele. Ce o sa faci dupa 30 sau 50? Iti tai venele?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dai funda pentru... un raspuns detaliat? Sau cum vine asta :/
Crezi ca asta o sa ne atraga sa raspundem la intrebare? laughing

18 ani e doar o varsta ca oricare alta. Diferenta e ca ai acces la mai multe lucruri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ți se pare că ești deja băiat mare și fată mare joacă-n joc și bășina face poc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantajul e ca ești major, dezavantajul e ca tot asa o sa treacă ani pana ajungi la bătrânețe.

| RAY a răspuns:

Incepe maturizarea ta ca individ, biologic deja sa cam terminat, este o varsta frumoasa

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Dar de 17 ani ce crezi?

| CosminCD a răspuns:

Este o varsta cand incepi sa vezi reponsabilitatile si sa raspunzi personal pentru tot ceea ce faci. Cred ca ai putut observa si tu, din raspunsurile oferite de ceilalti, ca asta difera de la persoana, la persoana, in functie de atitudinile si comportamentul fiecaruia. Fiecare varsta are frumusetea ei.

| Andreeaioan115 explică (pentru CosminCD):

Crezi ca la 18 ani te apropii de batranete?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as sinucide înainte sa ajung la ea.18 ani.îh.

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

De ce? te rog sa imi raspunzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Îmbătrânești.Iti apar riduri, sâni lăsați, celulita ...doamne,mi-e scârbă doar când ma gândesc.

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma speria te rog frumos, si asa am o obsesie pentru 18 ani sad am 17 ani, nu vreau sa ma despart de aceasta varsta (((((((((((((((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricare imbãtrâneste... cu ce te avantajeaza daca ai pielea catifelata, sani buni si fund Bombat? Dispar toate la un moment dat. Mai rãmâne doar caracterul/sufletul.

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

La 18 ani te apropii de batranete?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am impresia ca tu știi mai bine cu ce ma avantajează sa am pielea catifelată.Si restul.
Da, dispar, dar pana atunci am nevoie de ele.Sunt un bonus, pe lângă caracter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu, si la 80 de ani am sa am suflet copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai o impresie prosta despre mine?
La mine caracterul nu-i bun, mai bine tac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis eu asta?
Măcar pielea sa fie fina...

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.dar mi s-a parut ca ai zis-o intr-un mod in care crezi ca nu te-as aprecia pentru cum esti. Nu te consider ok asa cum esti.
"Am impresia ca tu știi mai bine cu ce ma avantajează sa am pielea catifelată." laughing

Nu o am "finã" deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

19.Cu un picior in mormânt, știu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca ma apreciezi pentru felul in care sunt.Cu atat mai puțin ca ma crezi perfecta.Nici măcar aroganta mea nu e suficientă ca sa ma pot considera perfecta.Dar totuși, ma apreciezi?laughing
O am, dar cine n-o are?
Singura referire decenta pe care o pot face legată de corpul tău e la pielea fina.Restul merge in privat, aici poate fi interpretat.
A, stai.Ai schimbat "perfecta" cu "ok".De ce am scăzut atat de drastic in ochii tai?

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Tu spui asta serios? sau glumesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Tu ce crezi?

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Ca glumesti...eu am 17 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Știu ca ma crezi bătrâna, dar nu-s senila.Am inteles de prima data ca ai 17 ani.

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Nu te cred batrana, ca numai am mult sa ajung si eu la 19 ani, dar tu te consideri deja matura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Matura ma consider de mult.

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Dar crezi ca s-au dus multi ani din viata ta?