| Bariel a întrebat:

Ce credeti voi ca este viata?

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Din parerea mea viata nu poate fi defenita doar sugerata.
Poate fi sugerata prin... nevoia omului de a fi fericit, de a se supune normelor, de a cauta fericirea fara sa perturbe si fericirea altor oameni. Viata... viata este o etapa, incepi si incerci sa o parcurgi in felul tau incat sa merite traita.
Oricum o sa-ti dau un sfat, viata ta si chiar viata tuturor va prinde mai mult contur cand o sa ai o persoana iubita aproape. Pur si simplu va gasiti drumul si puteti sugera cat mai bine unui altuia cam care e treaba cu viata

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O calatorie spre necunoscut iar asta determina minunăția de a exista

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O nouă formă de entitate fizică, construită din materiale care nu au un scop, ea având un scop, Supraviețuirea. Viața înseamnă supraviețuire.