| Sunshine31 a întrebat:

Ce crema hidratanta ar merge impreuna cu masca de argila? (pentru acnee) Am tenul gras, dar tot simt fata uscata dupa ce imi dau masca jos si simt ca ar trebui sa ma dau cu ceva crema.

1 răspuns:
| Andre129 a răspuns:

Nu cred ca ar fi cea mai buna combinatie happy Pentru tenul gras si acnee ai putea folosi o masca naturala facuta din albus de ou ("strange" porii si absoarbe excesul de sebum. Separa albusul de galbenus si amesteca-l cu o lingurita de suc de lamaie pret de un minut. Aplica pe fata uscata si lasa sa actioneze 10-15 minute. Cand simti ca s-a uscat complet si te strange, clateste cu apa calda) Si ai spus ca ai tenul uscat dupa, ai putea sa aplici pe fata pentru cateva minute putin ulei de masline, pentru ca hidrateaza happy
P.S. Sper ca ti-a fost de folos rasupunul meu.