| croissant a întrebat:

Ce crema sau alte produse folositi sau ati folosit pentru cosuri?

Răspuns Câştigător
| Deea432567 a răspuns:

Deși nu răspunde direct la întrebare ta îți recomand să arunci o privire pe articolele de genul cele mai bune creme de față cum e acesta https://topzece10.net/cele-mai-bune-creme-de-fata/. Totuși dacă ai tenul acneic este recomandat să consulți un dermatolog înainte de a folosi o crema de față. Știu destule cazuri în care fetele și-au iritat fața folosind cremele după ureche.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apa calda si sapun, au fost cele mau bune rpoduse de tinut fata curata si asa nu s-au mai astupat porii, nu s-au mai inflamat si nici nu au mai aprut bubele (cosurile).
Iti recomand cu caldura curatarea corecta a fetei, cu apa caldua sau sapun, dimineata si seara, si imediat dupa ce faci sport, fiindca transpiratia, praful si impuritatile se pe depun in porii fetei, ii acopera, se inflameaza si asa apar bubele pe fata.
Este simplu si usor de facut asta, doar trebuie sa fii consecventa; dimineaa sis eara, sa-ti cureti si speli fata cu foarte mare grija si adios bube, cosuri sau puncte negre.

| Ka0ru a răspuns:

Gel spumant purifiant de la Gerovital dimineata si seara, cat m-am tinut de el si-a facut treaba. Pe langa asta incearca sa eviti prajelile si consuma multa apa.

| Cristinacrissstoica11 a răspuns:

Crede-mă ca nivea e bună
Am încercat și eu multe tratamente dar niciun rezultat
Dacă te lupți cu coșurile negre îți recomand să faci baie în apa fierbinte și sa aplici apa fierbinte pe zona cu coșurile negre eu aproape am scăpat de ele dar de coșuri încă nu