| 541730 a întrebat:

Ce culoare se obtine prin amestecul galben-rosu-albastru?

9 răspunsuri:
| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Cu galben si rosu, iese Orange.
Cu rosu si albastru purpuriu...
=> orane+ purpuriu.=un fel de maro.cred.laughing)

| A_7901 a răspuns:

Galben+rosu=portocaliu; galben+ albastru = verde; rosu + albastru=mov.Nu stiu, cred ca iese un gri colorat.Incearca!

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Se obtine un violet, un gri colorat insa depide de cantitaea din fiecare culoare pentru intensitatea care iti va iesi la final.

| SecretWish a răspuns:

Negru...maro ceva de genu'

| TI a răspuns:

Negrul, http://www.google.ro/......tp?/imgres 508&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=324&ei=3Gn7TPX9BJHKswbj54mUBA&oei=w2n7TPKGKMOZ8QONy4XuBg&esq=2&page=2&ndsp=12&ved=1t:429, r:3, s:21&tx=61&ty=101&biw=1024&bih=677 100%... fundita :)?

| dotcube a răspuns:

Probabil un gri.

| alexia221 a răspuns:

Maro`.

| Florin_Salam_1945 a răspuns:

Prostilor voi nu stiti ca rosu galben si albastru sunt culori primare de stiagul romaniei

| MeryBerry a răspuns:

Se obtine un gri perfect. Am invatat la desen tongue