| OrangeFga a întrebat:

Ce dezavantaje sunt daca un elev de la tara se muta la o scoala de la oras?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Claudiu709 a răspuns:

Unul din dezavantaje ar fi faptul ca trebuie sa te trezesti devreme sa faci naveta cu trenul, masina sau alt transport!
Un alt dezavantaj este ca cei de la oras nu vor sa fie prieteni cu cei de la tara.Cei de la oras spun `Dece m-as imprieteni eu, copil de oras, cu un taran venit de nicaieri?`(o spun din experienta).Dar cu timpul te vei acomoda.

| OrangeFga explică (pentru Claudiu709):

Asta cu naveta nu e o problema, Chiar ai patit asta?

| Claudiu709 a răspuns (pentru OrangeFga):

La inceput da, colegii ma evitau.Dar cu trecerea timpului nu ma mai evitau si m-am imprietenit cu toti!

| OrangeFga explică (pentru Claudiu709):

Si cam cat a durat pana s-au obisnuit cuh ideea?

| Claudiu709 a răspuns (pentru OrangeFga):

2-3 saptamani.Dar tu trebuie sa comunici/sa te bagi in seama sau sa incerci sa te imprietenesti cu colegii tai de la oras pentru ca ei nu vor face niciodata primul pas!

| OrangeFga explică (pentru Claudiu709):

Asta stiu, am inteles, mersi de sfaturi

| Claudiu709 a răspuns (pentru OrangeFga):

Nu ai pentru ce!

9 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut!
Multe dezavantaje nu prea sunt. Adica daca nu se muta de tot in oras, o problema ar putea fi naveta. Un alt lucru foarte probabil sa se intample e sa fie luat peste picior la inceput desi eu am avut si colegi de la tara carora nimeni nu le-a provocat nicio problema. Poate ca va fi mai dificil sa se adapteze noilor colegi, noului spirit, dar probleme ca astea le intampina la inceput orice persoana care se transfera de la o scoala la alta happy

| OrangeFga explică (pentru MouSSEauChoColat):

Asta nu cred ca ma poate dobora acum, m-am mai transferat de la o scoala

| FuNNNkY a răspuns:

E...ai dreptate Claudiu, dar nu e numai atat. La ora e mult mai greu decat la tara.