| Loryanna a întrebat:

Ce e chestia cu „ charlie, charlie „?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu participi la astfel de ritualuri oricat de inofensive sunt ele. In spatele acestora se ascunde un vrajmas nevazut -chiar daca la inceput "sufla" cineva sa miste lucrurile. Fereste-te de aceste lucruri. Oamenii singuri se duc pe un taram necunoscut pana vor cadea in plasa celui rau si a ingerilor lui. Tu "teme-te de Dumnezeu si pazeste poruncile Lui. Aceasta este datoria oricarui om." (Eclesiast.12:13)
"Sa nu va duceti la cei ce cheama duhurile mortilor, nici la vrajitori: sa nu-i intrebati, ca sa nu va spurcati cu ei. Eu sunt Domnul Dumnezeul vostru." (Levitic.19:31)

| Loryanna explică (pentru anonimg):

E rau daca ma uit cum intreaba ceilalti?

| anonimg a răspuns (pentru Loryanna):

Da, este rau. Noi nu trebuie sa participam la aceste ritualuri nici măcar in joacă sau în glumă. Caci mai devreme sau mai târziu vrăjmașul sufletelor noastre își va cere dreptul asupra noastră deoarece noi de buna voie ne-am așezat pe terenul lui. In felul acesta Satana si îngerii lui iei vor manifesta prezenta in viata noastră. Când noi intram pe terenul celui rău, Dumnezeu numai printr-o minune ne va putea salva. Sa nu ieșim deci de sub ocrotirea divina.

| PedoBarbie a răspuns (pentru anonimg):

Ce ai fumat?

| anonimg a răspuns (pentru PedoBarbie):

Tu crezi ca Satana si ingerii lui sunt inventii ale oamenilor? Crezi ca degeaba vorbeste Domnul Isus despre diavolul ca "este mincinos si tatal minciunii" (Ioan.8:44)? Vrajmasul este tot atat de real ca si tine. Ca nu-i cunosti strategiile si viclesugurile, ca nu-i cunosti scopul si felul lui de manifestare si deghizare, asta nu inseamna ca nu exista.

"Nimeni nu se află într-un mai mare pericol în ce privește influența spiritelor rele decât aceia care, neținând seama de mărturia directă și cuprinzătoare a Scripturii, tăgăduiesc existența și activitatea diavolului și a îngerilor lui. Cât timp le ignorăm vicleșugurile, ei au un avantaj de-a dreptul uluitor; mulți dau atenție sugestiilor lor, în timp ce își închipuie că urmează îndemnurile propriei lor înțelepciuni. Acesta este motivul pentru care, pe măsură ce ne apropiem de încheierea timpului, când Satana este la lucru cu cea mai mare putere pentru a înșela și distruge, el împrăștie peste tot credința că el nu există. Aceasta constituie metoda lui de a se ascunde pe sine și modul lui de a lucru."
Acesta este un citat luat din cartea "Adevarul despre ingeri", carte pe care te sfatuiesc sa o citesti pe toata aici: https://egwwritings.org/#

| PedoBarbie a răspuns (pentru anonimg):

Da.

22 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

O gluma proasta care nu are nicio legatura cu stiinta sau filosofia.

| Loryanna explică (pentru sublime89):

Pai nu stiam la ce sa o pun

| KillMePlease a răspuns:

E o porcărie menită să sperie bebeluşii

| Ineys a răspuns:

E o vrajeala.rolling on the floor

| Copac13 a răspuns:

Cum au spus ei doar ca sufli usor sa misti creionul ca sa ii faci pe aia sa se sperie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O gluma.
Din punctul meu de vedere Fidalgo era mai interesanta.
Aia cel putin de 4 ani incoace tot implineste 27 sau 30 de ani.
Eu cred ca e mai credibila a 2a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E falsa, smecheria e atunci cand spui : "here", cand spui are you here, cand spui h-ul ala trebuie sa sufli putin iar aerul acela reuseste sa invarata creionul( incerca sa spui h si vezi ca o sa mearga), daca vrei sa incerci desi te sfatuiesc sa nu o faci sa incerci de la distanta sa vezi ca nu va merge, iar daca o faceti in grup va iesi de minune cand veti spune toti "here". Deci e facaturaaa, sper ca te-am ajutat laughing)

| BogdanDediu a răspuns:

O vrajeala unu trebuie sa sufle creioanele si gata s-a speriat toata lumea!

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

E un truc facut de idioti pentru idioti.Doar ignora-l

| danmidnight a răspuns:

Luumii fix așa am făcut și eu.Sigur a suflat cineva.Dar, am încercat să stau singur la o bancă și toți stăteau în celălalt capăt, creionul se mișca. Funny!

| iulianaiilli a răspuns:

Cica e o ' fantomita mexicana ' buhaha laughing) am incercat si noi la scoala faza cu creioanele, si eram toti concentrati acolo in timp ce spunea o colega " charlie charlie, esti aici? " si vedem dintr-o data ca se misca creionul, am inceput sa tipam ca prostii laughing dar sigur a suflat cineva si nu a vrut sa spuna laughing de ce sa mint, eu m-am speriat atunci laughing)

| Loryanna explică (pentru iulianaiilli):

Noi am incercat la scoala si mergea da cred ca suflau uni laughing) a zis ca ne iubeste si vrea sa ne omoare laughing))

| Copac13 a răspuns (pentru iulianaiilli):

Chestia este sa sufli usor si creionul se misca

| ImTweety a răspuns:

E o porcarie daca vrei ceva interesant cauta pe google sau youtube "creepypasta" sau "russian Sleeping gas experiment"

| Glavan_Eugen_1996 a răspuns:

Faza cu Charlie Charlie are o parte de adevar dar si de minciuna.
Charlie era un chicitor mexican care a murit dar a vrut sa chiceasca si dupa moarte dar acest lucru e imposibil dar unii i au auzit dorinta si au inventat acest joc

| Smart98 a răspuns:

Pe bune!?
Cred ca este asemanatoare cu BLONDE MERRY! Toate chestile de genul asta sunt inventate.