| sokey a întrebat:

Ce e cu "razboiul" dintre Ucraina si Rusia? De la ce s-au luat? One Love!

Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

O parte dintre ucraineni vor sa fie cu Europa, alta parte vor sa fie cu rusii. Si ca sa fie imparteala in 3 nu in 2, Crimeea vrea independenta. Ei, la faza asta s-au bagat rusii, foarte iritati, au mobilizat nu stiu cate zeci de mii de soldati si fac tot felul de demonstratii navale. Puternicii lumii au luat pozitie si le spun rusilor sa se retraga.
One love!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te uiti la tv? Ucraina, marea majoritate, vrea in UE iar rusii nu ii lasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin Siria ce mai e?

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar Coreea de Nord?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

Dar Kosovo?

| 0x11111051 a răspuns:

Occidentul isi baga nasul in Ucraina, incercind sa ii destabilizeze situatia politica. S-a inceput citeva luni in urma, cind Ianucovici a zis ca nu va semna acordul cu UE. De aici si s-a inceput. Rusia a intrat in Crimea, fiindca acolo 60% is rusi, iar Putin a declarat ca militarii apara cetatenii de acolo. Acuma Canada, USA, Germania acuza Rusia de agresiune... cit is de naivi ei =D