| emocika_6312 a întrebat:

Ce e mai bine sa faci cind parintzii te enerveaza la culme

Răspuns Câştigător
| stefanutza a răspuns:

Pai lasa-ma sa ma gandesc lasa-i sa vb pana la capat si sa stai cu ochii in pamant iar cand iti tin vreo predica si te intreaba raspunde nu tine capul in pamant si nu vb ca? dupa aceea du-te in camera ta si citeste o carte sau o revista... dimineata totul o sa fie ca
pup dulce dar vreau sa te intreb ceva : primesc fundita

5 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Sai lasi sa vb singurilaughing)zici ca ei faci ca tine

| Kristtine a răspuns:

Sa îi ignori sau să le spui să tacă fiindcă te deranjează.

| Lasatunumele a răspuns:

INERVÁ, pers. 3 inervează, vb. I. Tranz. (Despre nervi) A produce o stare de excitare a unui organ sau a unui țesut. – Din fr. innerver.
Probabil vrei sa spui te enerveazahappy. Pai, trebuie sa fii de acord cu ei, sa lasi de la tine, sa dai din cap, dar sa faci tot cum vrei tuhappy. Nu are rost sa te certi cu ei, cand poti sa faci lucrurile cum vrei tu. Trebuie sa le formezi ideea ca ei au dreptate, dar nu trebuie sa o respectihappy

| emocika_6312 explică:

Ms mult de sfaturi o sa incerc si metodele astea. ca ei mereu imi spun ca estimare da lenesha niciodata nu mai vreai sa faci nimic da cind e vorba sa-mi dea voie la disco imi spun ''inca mai stai acasa ca mai ai pin te-ai duce la disco:'(

| asdfghjkl_2277 a răspuns:

Enerveaza-i si tu mai rau pe ei