| parazitu_8805 a întrebat:

Ce e un cocalar? da o pitipoanca?(din punc de vedere comportamental si psihologic, nu stilistic)
Dau fundita la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Cocalarul este baiatul care se crede Bo$$, suprem, ma bun decat ceilalti.

Pitipoancele sunt cele care au roz in loc de creier, cele care isi fac poze unde apuca, cu dit'ai botu, foarte bronzate, machiate cat de mult posibil, si cat mai strident. Pitipoancele sunt proaste[sau macar se prefac]. Au un vocabular foarte ciudat [ fataa] si BINEINTELES, asculta manele, mai ales pe strada sa auda tot orasul ca ele are Guta! :X:X:X[la fel ca si cocalarii].

Cum sa fii pitipoanca : http://www.pisipoanca.com/2009/01/cum-sa-fii-pitzipoanca-in-2009.html

Cum sa fii cocalar : http://cocalari.com/2008/07/cum-sa-devii-cocalar/

5 răspunsuri:
| ambutisare a răspuns:

Halloo... avem google!

| silver19 a răspuns:

Pitzipoanca-face orice sa fie in centru atentiei, se baga cu orice taran in seama.
cocalar-IDEM.
Nu neaparat ca asculta manele... dar cand le da drumu afara e clar.

| Guess00 a răspuns:

Cocalar=nu stie sa se inbrace
Pitipoanca=se crede alt ceva decat e