| EyePreciateYou a întrebat:

Ce este fericirea pentru voi. Cum o puteti obtine? Vreau raspunsuri si pareri.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am vazut un documentar foarte bun pe tema asta in prisma stiintei ce ne aduce fericirea, sa ajuns la concluzia ca exprientele si a ajuta pe cineva aduce fericirea mai mult decat daca tiai cumpara ceva material, cred ca sta e adevarul o exprienta nu se compara cu ceva material, de exemplu o calatorie in alt oras unde poti cunoaste persoane noi, noi peisaje cred ca ne va ramane mereu in minte

| RainmakerX a răspuns:

Fericirea este un lucru relativ pentru mine.

Sunt fericit daca persoanele la care tin sunt fericite.

| ShaOfHatred a răspuns:

"Fericirea se afla in lucruri mici", adica cateva shot-uri de tequila si gata, esti fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea consta in gandire. Poti fii fericit oricand, si acum daca vrei. Este de ajuns sa te gandesti la ceva frumos care are sanse mari sa ti-se intample. Si crede-ma, trebuie sa existe ceva si pentru tine! Niciodata nu o sa insemne fericire daca ai bani si nu-ti mai poti vede capul de palatele si vilele pe care le ai! Fericirea este simpla si pura, nu iti trebuie nimic mai mult decat un gand, un sentiment, un prieten, o iubita. Oricare din toate astea! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Fericirea se poate gasi si in lucrurile mici.
Ea poate consta intr-o iesire cu prietenul, o plimbare cu catelul, starea de bine, rugaciunea.
Poti fi fericit si ajutand pe celelalt.
Faptul ca poti merge, vedea, vorbi si altii nu o pot face din anumite probleme de sanatate, tot fericire si recunostiinta poate fi happy
Pentru unii fericirea e alaturi de Dumnezeu si de familie, iar pentru altii ea consta in lucrurile materiale.
Fiecare isi obtine fericirea dipa gandurile ai sufletul lui happy

| DryIce a răspuns:

Intri pe www.eronew.com si gasesti fericirea seara singur pe scaunu de pc. :)) frate fericirea nu mai exista in Romania, aici e numai depresia :I

| Cristinaaa57 a răspuns:

Depinde de la om la om. Fericirea unora consta in bani, altora consta in iubire, familie, prieteni... Fericirea e ceva temporar. Fericirea mea consta in prieteni, familie si momentan intr-o persoana...

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai fericirea pentru mine este cand mananc,stau cu bff-ul meu, ma distrez cu prieteni, vad ca am o notificare pe TPU. laughing Cred ca o pot obtine incercand ca daca stau suparata nu o sa pot fi fericita, trebuie sa incerc sa mai zambesc la o persoana, sa rad cand aud o gluma buna...Dar cred ca fericirea este trecatoare si doar o falsa placere. sad