| aditucu70 a întrebat:

Ce este fluierul piciorului? Zice-ti-mi si mie repede va rog frumos! Cine stie primeste funda!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Partea piciorului, de la genunchi in jos, pana la laba piciorului, gamba adica. Sau cum spune un banc " Fluierul piciorului este un dispozitiv de gasire a mobilei pe intuneric. " laughing

1 răspuns:
| Heng a răspuns:

Fluierul piciorului este partea piciorului de la genunchi pana la laba.Se mai numeste tibie sau turloi.Este osul situat intre genunchi si glezna.