| terri a întrebat:

Ce este iubirea față de o fata mai mică decât un băiat?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este iubire. Depinde cât de mică e fata. Dacă e prea mică, este o iubire ilegală, pe care oamenii mari nu o agrează și se vor opune.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de diferența de vârstă.

| Plato a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "mai mica".
Daca ea are 22 si el 23, e mai mica decat el, si vorbim si despre o posibila iubire veridica.
Daca ea are 16 si el 23, vorbim de un pedofil nenorocit.
Daca ea are 16 si el 35+, vorbim ori de un pedofil nenorocit, ori de o iubire paterna, asa cum intalnim si in Enigma Otiliei.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sa nu fie mai mica de 18 ani ca o sa te manance puscaria ani grei pentru pedofilie si crede-ma ca nu vrei sa ajungi ACOLO. Asa ca incearca sa te stapanesti ok. Uite fata poate sa fie mai mica decat tine s-au chiar de aceias varsta cu tine dar daca ea e mai mare crede-ma ca e cam greu pentru ca ea o sa incerce sa te domine si controleze si nu o sa iti placa de fapt nu o sa mai ai liniste cu ea au fost unii care au patit-o. Uite tu daca ai 23 si ea 18 e perfect e diferenta de 5 ani/ tu 25-26 de ani si ea 20-21-22 e iar perfect/ tu 28 ea 24-25 e perfect din nou/ tu 24 si ea 31 crede-ma ca nu vrei, o sa te simti naspa cu ea, e ca si cand ai avea o sora care te bate la cap si crede-ma ca nu o sa iti placa, bine poate fizicul da dar relatia o sa fie un cosmar pentru ca o sa incerce sa te domine de TOT dar chiar de TOT. In mod normal barbatul trebuie sa fie mai mare la VARSTA repet VARSTA (poti sa te caci pe ea de inaltime) decat femeia ok, pentru ca EL e capul familiei. Acum depinde si ce fel de OM e ea pentru ca starea ei de spirit caracterul/personalitatea conteaza chiar daca ea arata bine dar pe alta parte felul ei de a fi si chiar comportamentul ei lasa de dorit adica nu o so mai supoti mult timp pentru ca te scoate din sarite.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Inca ceva daca ea e mult, mult prea mica adica tu 28 de ani si ea 18-20 tu o sa te simti naspa pentru ca e posibil ca tu sa fi mai matur in gandire si o sa te plictiseasca adica ce dracu e o copila tu esti mai copt la minte acum depinde si de tine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Iti dau un sfat sa nu ai incredere niciodata in ele sunt niste javre asa ca ai grija la portofel ok.
"Ce este iubirea față de o fata mai mică decât un băiat?" e iubire la inceput dupa aia se strica treaba ce sa faci asta-i viata.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sa nu o bati ca o sa ai de-a face cu TAICASU si crede-ma ca nu o sa vrei sa da-i ochii cu EL ok, nu uita Dumnezeu ne iubeste pentru ca el este tovarasul nostu de drum de la nastere pana la moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SE pare ca unii nu stiu ce e ilegal laughing sau pedofilie laughing ce ne facem cuaceea care abuzeaza toddlery. Ce are peste 12 ani nu se poate numi asa.
E natural si normal ca fata sa fie mai mica deoarece se doreste fertilitatea, frumusetea pe termen lung.
Ce conteaza cel mai mult e Sexual market value, adica ca fata cea mai atractiva perioada a vietii este intre 18-25 de ani. Dupa care incepe sa decline, considerabil ce la barbati nu se intampla crescand si atingand un varf pe la varsta de 35-50 de ani. De aceea vezi o gramada de tinere care vor barbati muult mai in varsta ca ele. Deci e inteligent o astfel de abordare ca direfenta de varsta sa fie cel putin de 10-20 de ani intre ei.

Acum ce fac majoritatea manipuleaza si o data ce intra in declin isi aleg pe unu mai apropiat de varsta astfel valoare lui in societate creste pe cand a lor scade. E un mic trick

| Cismi a răspuns:

Depinde de varsta spre exemplu:
Daca ea are 14 si el 21 e o problema dar daca ea are 20 si el 27 nu mai e asa o mare problema, toata treaba e ca pana la 17-18 ani diferenta de mentalitate (plus ca dezvoltarea fizica nu e completa ), ce e sub 17 ani hai maxim 16 sunt copile, acolo nu e iubire e "sex gratis daca merge".
Colcuzie depinde mai mult de varsta de cat de diferenta (bine ca nici el 70 si ea 30 nu e ok acolo e interes) dar ai prins tu ideea.