| mihaela12387 a întrebat:

Ce este "Legendele Olimpului"?

3 răspunsuri:
| Lace a răspuns:

În principiu sunt două volume, unul despre zei şi un altul despre regi.Acum nu vreau să fiu răutăcioasă, dar "Ce este Legendele Olimpului?" sau "Ce sunt Legendele Olimpului?"?
Baftă la citit!happy

| poateEU a răspuns:

O carte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! "Legendele Olimpului" este o culegere de legende greceşti repovestite de Alexandru Mitru. Legendele sunt grupate in doua volume: Zeii şi Eroii.
Dacă vrei să citeşti câteva dintre aceste legemde, povestite pe scurt, dă click pe http://www.lecturirecenzate.ro/lecturi-povestite/legende/.