| Seby80 a întrebat:

Ce este mai captivant, cartea Harry Potter sau Filmul big grin

Răspuns Câştigător
| VaRogAjutor a răspuns:

Pai dupa pararea mea este cartea pentru ca iti poti imagina ca si tu esti in intreaga actiune!
Filmul doar te uiti la el si atat nuprea te tine in suspans dar +cu cartea iti dezvolti citirea!
Si poate afli cuvinte noi!

2 răspunsuri:
| NaruxSaku a răspuns:

Clar carteahappy Filmul este bun, dar cartea este mult mai detaliata. Cartea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea,pentru ca filmul nu urmareste intocmai firul cartii,cum a fost de altfel si la filmele Talismanele Mortii. Am citit cartea,iar la sfarsit Harry a sarit din bratele lui Hagrid cu pelerina invizibila si abia in Marea Sala si-o da jos,dupa ce este omorata Bellatrix, iar in film, acesta sare din bratele lui Hagrid fara pelerina. Si sunt multe detalii, foarte multe care sunt trecute cu vederea in film.
Si stii expresia : "Cartea bate filmul."