| BYGGeo a întrebat:

Ce este puterea prieteniei si ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Sebastian_Pavelescu_1997 a răspuns:

Bună,primul meu răspuns și vreau să văd că îmi iese.
Puterea prieteniei este ceea ce simți tu față de un prieten, ceva ce lumea nu poate lua.Se pot lua banii, dar nu și prietenia adevarată. Prietenii împreună pot face și imposibilul, să nu uiți asta. O seara bună!
Evalueaza / Raporteaza
Aditzu
17 Noiembrie 2011 19:06
Aditzu a răspuns:
In primul rand prietenia adevarata exista doar intre 2 persoane(indiferent de sex). nu o sa gasesti niciodata prietenie adevarata intr-un grup de 10 persoane.cine spune altfel se lauda sau se amageste.
puterea prieteniei este atunci cand ai incredere sa ii spui prietenului respectiv orice fara sa iti fie frica ca o sa rada sau sa zica la altii (cum ar fi sa ii spui un secret), indiferent daca o sa va certati si nu o sa mai vorbiti o perioada.
prin incredere apar si celelalte avantaje:incredere, suport; lucruri care in ziua de azi...mda
Aditzu asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
florinaana
17 Noiembrie 2011 19:21
florinaana a răspuns:
Prietenia adevarata nu poate exista decat intre 2 persoane dar iti spun sa nu ai incredere prea mare nici in prieteni deoarece iti pot deveni dusmani in orice momentsad

3 răspunsuri:
| SweetCelebrity a răspuns:

Bună,primul meu răspuns și vreau să văd că îmi iese.
Puterea prieteniei este ceea ce simți tu față de un prieten, ceva ce lumea nu poate lua.Se pot lua banii, dar nu și prietenia adevarată. Prietenii împreună pot face și imposibilul, să nu uiți asta. O seara bună!

| Aditzu a răspuns:

In primul rand prietenia adevarata exista doar intre 2 persoane(indiferent de sex). nu o sa gasesti niciodata prietenie adevarata intr-un grup de 10 persoane.cine spune altfel se lauda sau se amageste.
puterea prieteniei este atunci cand ai incredere sa ii spui prietenului respectiv orice fara sa iti fie frica ca o sa rada sau sa zica la altii (cum ar fi sa ii spui un secret), indiferent daca o sa va certati si nu o sa mai vorbiti o perioada.
prin incredere apar si celelalte avantaje:incredere, suport; lucruri care in ziua de azi...mda

| florinaana a răspuns:

Prietenia adevarata nu poate exista decat intre 2 persoane dar iti spun sa nu ai incredere prea mare nici in prieteni deoarece iti pot deveni dusmani in orice momentsad