| Costel_Iftode_1998 a întrebat:

Ce este un mass? cum imi dau seama ca am primit unul? cum trimit un mass?

Răspuns Câştigător
| Hachimytza619Akita a răspuns:

Un mass inseamna ca de exemplu:
eu is pe mess si tu esti iesit eu iti trimit un mesaj si tu poti sa il vezi cand intri.
si tu poti sa faci la fel...
de exemplu dai click pe un id care nu e pe mess si scrii vand blugi armani x lei si el vede si te anunta daca vrea!
acum ai inteles.
sper ca te-am ajutat!
Funda?

2 răspunsuri:
| AnnaaLuvYa a răspuns:

Bună! Un „mass" este un mesaj care se trimite de cineva la mai multe persoane din lista acestuia.O zi bună!

| UrsulKoala a răspuns:

Un mass este un mesaj primit de la cineva din lista la tine care are ca scop trimiterea lui catre mai multi useri. Poti spune ca e un fel de reclama ca sa ii spui asa.