| Lacramioara7531 a întrebat:

Ce faci atunci cand esti plictisit/a?

Răspuns Câştigător
| Angel !!!!!!!! a răspuns:

Pai intru pe mess laughing, ies afara cu prieteniithinking, ma uit pe youtube la faze amuzante... poti incerca!

21 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Fac chestionare auto.happy

| Whatthehell66 a răspuns:

Iau un tocilar la bataielaughing

| DaughterOfDarkness a răspuns:

Cand sunt plictisita eu imi pornesc calculatorul si ma joc sau vb pe mess, ma uit la TV daca este ceva care sa imi placa, ma duc la film, in mall sau in parc cu prietenii, daca este vara merg la strand, ascult muzica, vb la tel cu prietena mea cea mai buna, cand am chef ma apuc sa citesc o carte, daca imi e somn ma culc, gatesc ceva bun. Mai sunt o gramada de lucruri care le fac dar acum nu imi aminte.

Paaaaaaaa! Sper sa iti placa raspunsul meu!

| roxy_2350 a răspuns:

Citesc o carte faina, joc un remy pe www.joci.ro, ies in oras cu prietenii, fac curatenie, caut jocuri de logica, citesc bancuri faine sau diferite reviste online.

| Fetita a răspuns:

Eu ma uit la filme sau citesc ceva sau war3

| anduta160 a răspuns:

Nani nani:Xbatting eyelashes

| amage a răspuns:

Citesc o carte frumoasa, citesc bancuri, ma uit la tv, vb pe mess, ma duc la biserica happy

| Andreea9222 a răspuns:

Pe net...ma joc

| LadyBya a răspuns:

Ce faci atunci cand esti plictisit/a?-Ma plictisesc! O intrebare mai buna ar fi:ce faci ca sa scapi de plictiseala?
Si eu caut raspunsuri la aceasta intrebare mai mereu, dar niciunul nu ma multumeste...
Dca locuiesti in oras si ai posibilitatea, te poti duce la bazin sa inoti. S aiesi la un suc cu cei mai buni prieteni. Daca nu ai chef sa iesi din casa poti sa faci RPC-uri cu pers. preferate sau chiar cu tine sau cu oricine alt cineva. Poti vorbi pe mess. Poti sa te uiti la un film pe net, sau sa te uiti la tv.
Daca locuiesti la tara si nu ai chef de iesit pe-afara poti face ce ti-am spus si mai sus. Daca ai chef sa iesi pe-afara poti sa suni o prietena si sa va plimpati cu bicicletele prin sat si sa stati la o inghetata si sa vorbiti.
Alte sfaturi:
1. Pozarea tinutelor:Fiecare dintre voi isi ia cele mai cool haine si isi intocmeste mai multe ouftit-uri. Le pozati pe rand si le aratati altor prieteni (fara sa le aratati fata voastra), iar care are cele mai multe voturi castiga.Incercati,va fi amuzant.
2. Distractie acvatica:Intr-un pahar plin cu apa pune-ti o floare si incercati apoi sa o pescuiti folosind numai buzele! Pare usor dar incercati amandoua de o data
3. Mixul numerelor:Ia o bucata de hartie si un pix si scrie pe un biletel numele si prnumele celei mai mici dintre voi.Incearca sa faci cat mai multe cuvinte folosind numai literele numelui ei.
4. Youtube-Fight:Intra pe youtube(sau pe orice alt site de mzica), lasa un cantec timp de 4 secunde si las-o pe prietena ta sa ghiceasca.Cine chiceste cat mai multe, castiga!
5.Star-Stylingbig grinecupeaza capul tau si al prietenei tale dintr-o fotografie si aseaza-le pe poze(de pe calculator sau reviste) cu tinute care iti plac! Asa vei vedea daca vi se potrivesc.
6.Atingerea:Alege mai multe obiecte, leagate la ochi si pipaie obiectul pe care prietena ta ti- da! Reusesti sa chicesti?
7.Tomapan:Nu juca cu caregorii plictisitoate! Ci cu unele ineresante:alinturi, emisiuni preferate ETC.
8.In si Out.Compune cu prietena ta o lista de lucruri in si out.La in puteti pune baieti care va plac, iar la out baieti care va enerveaza(o puteti face si cu alt ceva)
9. Vorbeste fara litere:alege impreuna cu prietena ta o litera pe care sa nu o rostiti si cititi un text tu si ea umul fara litera respectiva! Va fi amuzant.
10.Semne secrete:inventeaza impreuna cu prietena ta un alfabet secret.Il puteti inventa si in scris si cu mainile.
11. Mini-Star:Una dintre voi se preface ca e un star pe careil alege, iar cealalta trebuie sa ghiceasca. E funny.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesc o arte din biblioteca sau recitesc una.
Merg la Diverta si citesc ceva acolo.
Fac cumparaturi.
Ascult muzica.
Merg in parcu din fata blocului si ma joc cu copii mici.
Ma plimb prin oras.
Ma plimb cu rolele.
Ies cu prietenele.
citesc reviste de moda.
Incerc machiaje noi.
Imi fac unghiile sau merg la salon ca sa imi faca si model.
Ma uit la filme.
Ma plimb cu autobuzul etajat prin oras sau dau ture cu autobuzul cu o prietenalaughing.
Acum ca e vara nu se exclude bataia cu apa.
Stau pe mess, TPU, hi5...
Imi citesc caracteristicile zodiei.
Ma joc CS.
Ma intalnesc cu colegii.
Deci am ce facelaughing...si daca nu... pai dorm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasc vacile pe asfalt; zbor cu submarinul; navighez pe oceanul numit internet; ii zic bunicii ca pare de 10 ani; mananc pietre; indoi bare de otel german; ma bat cu John Cena(si castig mereu); ii dau idei ambasadorului Prostiniei in Romania etcetcetcetcetcetcetcetcetcetcetcetcetcetc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasc vacile pe asfalt;zbor cu submarinul;navighez pe oceanul numit internet;ii zic bunicii ca pare de 10 ani;mananc pietre;indoi bare de otel german;ma bat cu John Cena(si castig mereu);ii dau idei ambasadorului Prostiniei in Romania etcetcetcetcetcetcetcetcetcetcetcetcetcetc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma cac in sus si il prinde cineva in gura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma joc pe net, pe hi5, pe facebook, fac desene, ma uit la filme de comedie etc... Dar tu ce faci atunci cand esti trist/a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cateva sfaturi care la mine au mers:
ma uit la TV
vb pe mess cu prieteni
citesc o carte buna
ies afara
prin parc
merg la un (o) prietena
ascult muzica
de duci pe facebook, hi5, sa vezi ce mai e
scrii ceva
inveti
sau chiar sa dormi sa treaca timpu mai repede
pentru mine a mers (si sunt baiat)
sper sati meargahappy
Paaaawave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te culci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti sunteti varza
plictiseala care o am este de rutina asta zilnica
sa faci aceleasi lucrurii la nesfirsit, la asta ma refer!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei cand ma plictisesc ma plictisesc si mai tare si nu am ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te joci pe calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Printre multe altele spuse pe aici. sa faci sex big grin cu cineva nou aparut in viata ta. sau chiar un necunoscut. e palpitant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga lacramioara cand ma plictisesc ma uit pe fereastra si ma gandesc la parintii din Italia.De obicei ascult 3 secunde de ana maria