| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate aș putea face după ce termin liceul ( de preferat în Craiova) sau ce sfaturi aveți? Mulțumesc :*

4 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Iti dai seama ca e imposibil sa primesti un raspuns logic? Poti sa faci orice facultate, dupa ce sa-ti recomandam? Sa citim in stele ce iti place sa faci?
Atunci du-te la Drept, Medicina sau Arhitectura.

| noname2021 a răspuns:

Sfat:fa ceea ce iti place, ce te pasioneaza, urmeaza-ti insinctul, inima.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Du-te la Bucuresti!
Fugi de Craiova, e varza universitatea!
Nu vorbesc aiurea, singurele care le pot recomanda din acest oras ar fi cea de kinetoterapie si cea de medicina, in rest dezastru.

| Teo29 a răspuns:

Mergi la Cluj la un profil care ti s-ar potrivi, este oras universitar mare unde gasesti de munca usor, mult mai bine platit si cu multe oportunitati.

Daca inca nu stii ce ti-ar place sa faci, consulta un psiholog si fa niste teste de aptitudini cu acesta si analizati impreuna unde te-ai potrivi in viata ca meserie.

Facand ce iti place vei castiga bine, te vei bucura de viata si totodata vei face o treaba de calitate in domeniul tau.

Grabeste-te ca timpul este scurt!

Succes in ceea ce iti propui sa faci