| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Ce facultate este de viitor? Ce as putea face după liceu? Sunt clasa a 11-a filologie bilingv engleză, mi-am dorit acest profil deoarece ma regăsesc in el și mereu am fost pasionata de romana in mod special, dar nu știu ce as putea urma mai departe.

6 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Eu am facut medicina dupa filo-englez deci nu e nimic imposibil.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Eireann):

Super, felicitări! Doar ca eu nu știu exact ce vreau sa urmez

| Eireann a răspuns:

Pai intra pe site-urile universitatilor, ia facultatile si specializarile la rand pana gasesti una mai interesanta. Filologia in general te indreapta spre Litere, Drept, Limbi Moderne Aplicate, Jurnalism, Studii Europene, Stiinte Politice, Psihologie, Sociologie, etc dar nu trebuie sa te plafonezi, poti sa te uiti si la alte, poate descoperi ceva ce nu stiai.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Eireann):

Un astfel de răspuns doream, mulțumesc!

| m90s a răspuns:

Bună seara.
Nu există " facultăți de viitor", este important să faci ceea ce te reprezintă.

Dacă îți zic că IT-ul și medicina sunt în continuare de viitor, dar tu nu îți dorești să ai o carieră în niciunul din aceste domenii, nu am rezolvat nimic.

Alege ceea ce simți, îți place și te reprezintă cu adevărat, evită pe cât posibil să te las influențată de restul lumii.

Mult SUCCES!

| Anaasstasssssiaa explică (pentru m90s):

Hei, mulțumesc, apreciez comentariul tău, doar ca eu nu știu ce vreau sa urmez, nu știu exact nici ce facultăți mai sunt