| Roxidd19 a întrebat:

Ce farse bune stiti?(pentru. >telefon?): cea mai buna funda

3 răspunsuri:
| SunnyFlame a răspuns:

1.Alo...familia [musca, sau ceva trasnit] spune nu.tu spui am gresit grajdu[am facut asa si i-am zis la ala ca am gresit grajdu si cica ala nu-i nimiclaughing]
2.Alo suntem de la pizzeria lu ceachi.ce pitza doriti cu creier de musca sau ochi de broasca
3.Alo va anuntam ca o sa va daramam veceu `[buda]
4.Alo.va anunt ca va luat foc casa

| Ovy11 a răspuns:

Nu e vorba de farsa. De exemplu am sunat la nimereala si ne-a raspuns o baba (eram cu vara-mea). Am salutat-o si din-alea si intreaba: Cristina, tu esti?, noi am zis ca da si am tot vorbit cu ea si i-am zis ca o mai sunam. II vorba despre norocul fiecaruia. Poti suna sa intrebi: Familia Ursu? o sa zica nu si zic tu: Ma scuzati, am gresit barlogul. Sau suni si zici ca esti de la Capela Vesela si ca ii este gata comanda de garsoniera cu usa in tavan, fara geamuri si ca pentru 40 lei in plus ii dai si un pres si sonerie. Sau suni si intrebi: Cat e ceasul? Daca coopereaza il tot intrebi pana vezi ca e pe cale sa inchida si ii zici: Da domnule sau doamna cat costa ceasul dumneavoastra? Si mai sunt dar depinde pe cine suni.

| radutorres9 a răspuns:

Pai eu stiu cateva:
1. suni si zici:ALO, buna ziua(buna seara daca este seara) suntem de la romtelecom si vrem sa va avertizam ca din cauza unei errori va taxeaza in continu! deja aveti de platit cam 100 de lei si pana vin expertii nostri trebuie sa taiati cablurile de la telefon din cutia cu siguratelaughing sau:
2.suni si zici:buna ziua imi puteti raspunde la o intrebare:cat e ceasul? iti zice si mai intrebi de vreo 10, 11 oi si la final zici DAR CAT COSTA CEASUL? ASTA VAM TOT INTREBATrolling on the floor si ii amuzant sa vezi ce-ti zice