| xOchelariCuInfraRosu a întrebat:

Ce farse [ facute a telefon ] stiti? De exemplu : " Alo familia calu`? Ma scuzati am gresit grajdul. " FUNDA + VOTURI!

Răspuns Câştigător
| baaang a răspuns:

[Alo, familia cotet, porcu`i acasa?laughing[chiar exista familia coteton the phone sau alta dar e un pic diferita : "Alo buna ziua, de la morga suntem, avem o livrare pe numele dvs:devil)" [daca o sa mai gasesc o sa-ti mai dauhappy>;; dd

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| elmo2011 a răspuns:

Alo, familia Bucă? Da. Domnul Bucă e acasă? Da. Doamna Bucă e acasă? Da. Înseamnă că tot c¤rul e acasă!

Alo, aveti bere la rece? Da. Vedeţi că face gripă!

Alo, vă merge frigiderul? Da. Vedeţi că poate iese din oraş.

Alo, domnu Şarpe? Da. Mi-o daţi pe viperă dacă vă rog?

| Ecea a răspuns:

Nu mai sunt asa amuzante in zilele astea,pe vremea mea se practicau mult.
Una era cam asa:
-Alo,doamna buca?
-Da.
-Domnul buca este acasa?
-Da(si majoritatea intrebau:vreti sa discutati cu el?)
-Nu,vroiam sa vad daca este tot curul acasa.

Alta era aia:-Va merge frigiderul?
-Da.
-Fugiti repede dupa el sa nu ajunga prea departe.

Sau anuntam castiguri la Bingo, Loto, etc.

| jump a răspuns:

"Alo?
Buna ziua.Ma numesc... Va sun de la Romtelecom in legatura cu contribuirea dvs la un sondaj national despre cablul folosit pentru a aduce reteaua Romtelecom in casele romanilor. Daca ne ajutati va reducem factura cu 50%.(Persoana in cauza o sa intrebe cu poate sa te ajute)
Trebuie sa ne spuneti cati metri de cablu s'au folosit de la stalp/caseta de pe scara pana la telefonul dvs.(daca iti spune cu aproximatie-Nu aveti o ruleta, un metru? Ne'ati ajuta foarte mult d-na/d-le) Dupa ce masoara sau iti spune cu aproximatie:
Numai bun sa va spanzurati cu ei.O zi frumoasa, la revedere!

| XxLorexX a răspuns:

Pai mai era una : "Alo, familia gaina? Ma scuzati, am gresit cotetul. Sau : suni si intrebi daca "Maria" e acasa, ti se va spune ca nu, apoi mai suni de vreo 3-4 ori si intrebi acelasi lucru. A 5 a oara suni si spui : "sunt Maria, m-a cautat cineva? "

| ZuettH a răspuns:

depinde >< de exemplu la o fata cu sani mari ii poti zice asa ceva : Alo, suntem de la piata ne vrem pomelo inapoi >< [pomelo=sani]

| lolita24 a răspuns:

Alo, dom' Zarzavat(nu-l lasa sa zcoata prea multe cuvinte si zihappy
Sunteti de vanzare?

| andreea800 a răspuns:

Alo buna ziua va sun in legatura cu tractorul de pe ocazie si apoi mai bagi si uh ceva