| Razvan126 a întrebat:

Ce fel de colectii poti sa faci? Dati-mi mai multe idei va rog! MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| FlorenceVi a răspuns:

Pai ai putea.thinking fluturi din hartie, masini vechi de jucarie, carti de joc cu diferite imagini pe coperta, thinking aa. pixuri, brichete smechere, telefoane vechi (daca ai posibilitatea)...ma mai gandesc si-ti voi mai lasa un raspuns :*
Sper ca te-am pus un pic pe ganduri >big grin

6 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Eu am făcut colectie de şerveţele când am adunat 56 de feluri diferite de şerveţele. am făcut de invitaţii la nuntă : 23 de invitaţii. Şi acum fac de bilete de autobuz. Am adunat doar 368 având în vedere că mă plimb aproape zilnic cu autobuzul.
Poţi să faci ca şi mine sau să faci de :
-Bani vechi
-Pixuri
-Scoici
-Pietre frumoase
-Fundiţe
-Flori presate
-Jucării de puş (am şi de aia) =)
-Diferite tipuri de seminte
-De fructe.
Nu mai ştiu, dar sper că te-am ajutat.
Baftă.

| Deny1333 a răspuns:

Timbre, nasturi, gumă, flori presate, ciorapi radioactivi, pietricele, lănţişoare, bileţele cu mesaje, chestii drăguţe, amintiri de la prieteni, orice.

| Aηdεεε a răspuns:

Buna happy

Pff... tot ce vrei; de la fotografi, cutii de chibrit, monede, calendar de buzunar, vederi, timbre, plicuri, insigne [ am intalnit persoane care colectioneaza scrumiere ] orice iti trece prin cap happy

Bafta! ^^

| Scriitoarea a răspuns:

Vederi, cartele de telefon, dopuri de la sampanie sau bauturi din astea, servetele, filme, sticlute de parfum, sau de capacele lor, de cheite de la sucurile de la doza, insecte[insectar] sau plante[ierbar], origami, bijuterii.

| Brittanie a răspuns:

Buna! Poti face colectii de:
-timbre
-sticle (cu vin, sampanie etc.)
-servetele
-capace
-tablouri
-carti
-genti
-bijuterii
Sunt mai multe obtiuni.Eu fac colectie de genti si de carti.Bafta!

| Mysteriouss a răspuns:

Colectie de paianjeni (foarte greu adica painjeni mari, mici, cu cruce, fara, vaduva neagra etc) Colectie de bani (de bani vechi) Colectie de timbre(tot foarte greu) Colectie de CD-uri cu melodiile unui artist sunt multe dar astea miau venit in cap, astea le-au facut prietenii mei este amuzant (pentru unii) mie nu mi se pare bafta