| dana12848 a întrebat:

Ce filme stiti bazate pe fapte reale

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un pod prea indepartat, Mircea cel Batran, Burebista, Dacii, Ecaterina Teodoroiu, Iancu Jianu, Tora, Tora si uite o tona: http://www.cinemagia.ro/filme/tags/filme-inspirate-din-fapte-reale/

| Ana1998 a răspuns:

Catch me if you can

| NoName0x0 a răspuns:

Exorcizarea lui Emily Rose. Nu vei mai dormi in noaptea aceea! laughing)

| gabriel87000 a răspuns:

Cam toata filmele care te uiti sunt bazate pe cazuri reale.

| dana12848 explică (pentru gabriel87000):

Ba nulaughing

| gabriel87000 a răspuns (pentru dana12848):

Ori sunt inspirate de prin carti sau viata reala.inafara de cele sf science.razi ca era sa zic eu

| dana12848 explică (pentru gabriel87000):

Bine hai fie cum zici tulaughing

| R3dEyE a răspuns:

The Theory of Everyting, The Imitation Game, A Beautiful Mind, 12 years a slave... Si sunt mai multe. De obicei adevaratele filme inspirate din realitate sunt biografi. Filmele Horror care se lauda ca sunt inspirate din realitate, sunt niste fake-uri. Sunt mega fan Horror, dar in ultima vreme prea multe filme sunt inspirate din realitate( filme extrem de aiurea), deci se considera adevarate, doar pentru a atrage publicul.

| IQ a răspuns:

The Intouchables, este un film bazat pe fapte reale, sunt sigur ca o sa te impresioneze.

| dana12848 explică (pentru IQ):

L-am vazut...da, e ft interesant

| kyssme a răspuns:

Buna ziua, am si eu cateva erori la un opel astra h din 2005 1.8 benzina 125cp
Multumesc anticipat!

| Drăghici_Tudor_1997 a răspuns:

Parkland, American Sniper. Sunt foarte bune! (y)