| iloveunicorns a întrebat:

Ce idei aveti despre descrieri literara cu Muntii Carpati ?
Descrieți M.Carpați .
* http://ro.wikipedia.org/wiki/Descriere *

1 răspuns:
| nevermind3322 a răspuns:

-Carpatii ca niste temple inalte ce se intind pana la soare pentru a reaminti cerului si stelelor fala pamantului romanesc.
-Ca niste batrani ce privesc Transilvania si vegheaza fiecare fiinta ce zboara in inaltul cerului albastru.
-Muntii Carpati ce intind fiecare creanga spre cer pentru a prinde razele soarelui...
-Carpatii ce contureaza Transilvania de la Filip de Habsburg si pana la Maria Tereza si acum.
-Coroana Transilvaniei.
-Purtatorii de mantii verzi stufoase si coroane din stanci golase
-Temple ridicate in cinstea soarelui si a pamantului
-mai gasesti tu ceva. Te poti inspira din istoria Transilvaniei si din flora si fauna muntilor sau din obiectivele turistice caracteristice lor (pesteri, manastiri). Succes!winking
Funda?