| IustinaSiAtat a întrebat:

Ce idei de costume de hallowen imi dati? da' sa nu trebuiasca sa le cumpar.adica eu m-am gandit sa fiu moartealaughing))laughing)o sa-mi iau blugi si o bluza neagra si un batlaughing)alte idei? celui ma bun ii acord funda

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna uite te poti uita aici poate iti faci vreo idee:http://www.cadourihaioase.ro/halloween-c-397.html

sau aici top costume:http://www.egirl.ro/Top-10-costume-de-Halloween,a755.html

Si iti dau si eu niste idei:

-doctorita

-vampir

-un cadavru

-vrajitoare

Cam atat stiu,dar totusi sper ca ti-am fost de ajutor:D

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Fa-te pitzipoanca, sau barbie, sau o egipteanca, sau o lady in red

| Shuellen a răspuns:

Spiridus...Am facut eu o tentativa uite asa

Te duci la un magazin de perdele si tesaturi si iei o bucata de 1. 5 m pe 1. 5 m culoarea verde. Si ceva mai putin albastru dar daca gasesti si cu sclipici ar fi foarte fain sau poti lipi paiete.Nu te speria nu-i greu de facut tongue.

Din bucata aia verde te infasori in ea si prinzi si lenjeria de ea si prinzi asa sifonat in parti si vi cu foarfeca de jos si tai fasii pe picior intr-o parte mai lung pe piciorul drept si mai scurt pe celalalt

Din panza albastra faci niste "papucei" de spiridusi. Daca ai niste talpi de la pantofi le lipesti pe spate la papucei cu adeziv pentru panza si le prinzi cu niste sfori la incheieturi si vi cu foarfeca de sus in jos pana la rotula.

Si niste ciorapi verzi turcoaz sau bleu daca gasesti :X

Si la fata faci un machiaj super simplu cu verde si albastru dar dai cu crema si fond de ten intai, sa nu afecteze pielea si buzele argintii si ochii la fel

Parul in prinzi strans la spate in coada.

Si iti faci cu rimel de par sau spray-uri pentru par cu verde si rosu si albastru asa mai des la partea de sus sa zic asa si cu argintiu pe coada.

La gat un colier lat de perle tot asa turcoaz verde bleu rosu chiar

O bratara cu stelute ar fi faina. aa si pe costum sa pui si stelute mai micute si rare...mai multe intr-un loc dar rar.

Sa ne zici in ce te-ai imbracat big grin

| geany_9157 a răspuns:

Pai ce sa iti zic... poti fi o fantoma iti pui un cersav alb pe tine si sa fie si ii cap si il gauresti adica ii faci ochi, gura, nas.

| RoxyAngel a răspuns:

Incearca un fel de vrajituare, poti se te imbraci intr-o roche inchisa la culoare si sa-ti pui cateva accesorii potrivite. big grinbig grinbig grin