| best2000 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre profilul tehnician mecatronist?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva legat de mecanica si electrica

15 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

E bun daca te tii de tehnica. Clasa a 9a si a10a or sa fie de cultua generala, cu mai multe obiecte, iar din a11a o sa incepi cu module exacte.

| kidboo a răspuns:

Si eu sunt la mecatronica. fac 2 ore de fizic pe sapt...am vreo 5 module+practica si din ce am inteles legat de informatician ai atestat doar pe partea de hardware.nu si soft...ai soft doar daca o sa continui cu o facultate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La primirea diplomei primesti competente profesionale cum ar fi:
-Utilizarea calculatorului si prelucrarea informatiei
-Planificarea si organizarea productiei/asigurarea calitatii
-Sisteme de transmitere a miscarii
-Sisteme si tehnologii de fabricatie
-Intretinere Planificata/Sisteme de automatizare
-Sisteme de actionare electrica/Circuite electrice
-Detectarea defectelor/Senzori si traductoare
-Sisteme mecatronice/Automate programabile
SI MULTE ALTELE.
Cu alte cuvinte esti calificat in aceste domenii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autch...am pus-o deci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca include informatica mecanica electronica si electrotehnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca include informatica mecanica electronica si electrotehnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la acest profil ce faci mai exact?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo vreau sa dau si eu...la galati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://d3lfynul06.mybrute.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nivel 1 informatica, mecanica, electronica apoi nivel 2 siderurgie si robotica iar 3 mega...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mecatronica=robotica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff
elctrician, mecanic, informatician, robotician, toate in unul, la liceu nu-i greu mai greu e cand te vei angaja si nu vei stii sa faci ceea ce esti calificat sa faci
si se castiga foarte bine un tehnician mecatronist poate incepe sa lucreze pe 1500$ si sa ajunga in 3 ani la 12000$ dar e si munca dificila trebuie sa repari roboti industriali nu gluma ca sa-ti castigi banii

| Crisy21 a răspuns:

Si eu m-am specializat, se bazeaza pe mecanica, electrotehnica, informatica, fizica. Nu prea stiu, dar cam la asta se refera.big grin

| raull_8883 a răspuns:

Sall! Eu am diploma de tehnician mecatronist si nu stiu ce sa fac cu ea. Nu stiu cine ma poate angaja pe mine din moment ce nu am experienta.

| Bran_Liviu_1994 a răspuns:

Si eu am terminat acest prfil tehnician mecatrosnit da nu gasesti de munca cu diploma nimeni nu stie cu ce mananca meseria asta