| Alice001 a întrebat:

Ce imi recomandati pentru liceu? Ce ar trebui sa stiu? Acum voi incepe clasa a 9-a. Cele mai bune sfaturi primesc funda! Vreau sa aud si pataniile voastre, va rog din suflet!

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Liceul e fara doar si poate cei mai frumosi ani din viata ta.Important e sa fii o fata de treaba, fara fite si astfel ceilalti se vor purta frumos cu tine.Fii deschisa si comunicativa.

| XkkOOjs a răspuns:

N-ar trebui sa stii mare lucru, tinand cont ca la inceput o sa faceti recapitulari pana va cunoasteti cat de cat profesorii. Eu acum trec a 10-a, si clasa a 9-a mi s-a parut ca a trecut mult prea repede. Patanii au fost destule, cum ar fi ca ne-am trezit cu dirigintele in bar. De obicei mergeam in fiecare vineri cate 8-10 colegi in bar, sa incheiem saptamana cu bine. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când ai început să mergi la grădiniţă, ai cerut sfaturi de la cineva? Ce naiba, toată lumea are nevoie de sfaturi... Mergi, vezi şi te adaptezi(sau mai bine ignoră ultima parte, cu adaptatul).

| Alice001 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ce s-a inventat TPU? Scuza-ma, dar daca ti se pare ridicol, trebuia sa ignori intrebarea si punc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alice001):

TPU cică s-ar fi inventat pentru a da posibilitatea anumitor utilizatori să fiu ajutaţi de alţii. Însă chiar nu văd cu ce te-ar putea ajuta pe tine sfaturile altora în legătură cu liceul, având în vedere că fiecare om este dintr-un alt liceu, probabil dintr-o altă localitate; fiecare om a perceput într-un anumit fel primele zile de liceu şi următorii 4 ani petrecuţi acolo, etc. Am ignorat zeci, poate sute de întrebări în care unii cereau sfaturi pe diferite subiecte, dar s-a nimerit acum a ta şi m-am gândit să-mi mai expun şi eu părerea în legătură cu cei care tot cer sfaturi, recomandări, etc.

| Gahbryella a răspuns:

Pai uite eu, nu vreau sa ma laud..am castigat balul bobocilor si mi.a fost mai usor sa ma integrez printre toti cei din liceu, dar am avut si multe probleme. fetele nu prea ma suportau..asa se intampla cu fiecare boboaca mai ale ca ele credeau ca am castigat missu deci sunt"fitoasa"pana au ajuns sa ma cunoasca..cu baietii nu mai vorbesc..m.am inteles foarte bine cu ei si la inceput o sa fie destul de greu pana te acomodezi intr.o scoala noua, diriginte nou, colegi noi si la inceput cei mai mari adica cei de clasa a 10a, 11a, 12a o sa se comporte mai urat cu bobocii si asta doar ca sa arate cat de "tari sunt ei" mai ales fetele cu baietii nu o sa ai probleme mai ales daca esti o fata forte frumoasa o sa ai numai de castigat. vreau sa iti mai zic ca acum ma inteleg foarte bine cu toti din scoala mea si abia astept sa incep o noua clasa si sa trec prin noi provocarihappy. Anii de liceu sunt cei mai frumosi..stai linistita o sa te acomodezi, o sa iti fie foarte bine dar trebuie sa ai rabdare si inca ceva, incearca sa arati ca nu esti slaba si nu lasi pe nimeni sa isi bata joc de tine dar nici sa fii foarte fitoasa..in niciun caz asahappyo sa iti placa mult chiar daca o sa astepti nu nerabdare vacanta dupa abia o sa astepti sa inceapa scoala, in orice caz iti urez baftawinking

| Gajiu69xxx a răspuns:

Deci, in primul rand sa stii ca nu ai sa treci de baiatul cu permisul auto, nu iti zic cum il cheama, ai sa il cunosti, dar in orice caz, sa ii ignori dumele si sa sa nu ii dai nici un numar de telefon sau orice informatie personala deoarece el ti le stie deja... si acum sa trecem mai departe, de obicei la fetele din a 9, toti baietii din scoala inclusiv profesorii si cativa vecini de prin zona ne adunam in jorul boboacei si ii facem intrarea, acum, daca vrei sa te mentii mai departe, cu note bune si etc, trebuie sa iti faci intrarea cam de 2-3 ori pe zi, depide de ce materii ai in ziua respectiva. sa nu te sperii nu va fi asa de greu banuiesc ca esti deja obisnuita ca doar ai avut examenele de clasa a 8 happy primesc funda? daca nu, primesti tu *** postat la 26 Iulie 2013 5:06

| Rebecccaaa a răspuns:

Pai incearca inca din prima zi sa fii foarte sociabila, sa te imbraci frumos, sa fii ingrijita pentru ca prima impresie conteaza foarte mult.Incearca sa flirtezi cu cativa cu clogi nu pentru o relatie ci doar pentru a iesi putin in evidenta si mi departe pentru a deveni populara.Sa nu te limitezi la un grup restrans de prieteni in cadrul scolii...ci cu cat mai multi cu atat mai bine.Succes sa fii aleasa la balul bobocilor, Ma gandesc ca iti doresti asta! happy