| Ioana_Mara_1977 a întrebat:

Ce înălțime ar trebui să am la 13 ani ca la maturitate să ating înălțimea de 170?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inaltimea ta este mostenita genetic de la parintii tai.
In principiu, inaltimea ta va fi undeva intre inaltimea mamei tale si inaltimea tatal tau.
Nu putem ghicii ce inaltime vei avea, atata vreme cat nu stim ce ianlatimi au parintii tai, daca sunt micuti de statura, potriviti sau inalti.
Cresterea ta depinde de hrana pe care o mananci zilnic si de sportul pe care-l faci, ca sa te dezvolti normal si armonios.

| Catrice a răspuns:

Nimeni nu poate ști.
Poți avea 1, 40 și într-un an sa cresti 15 cm
Sau poți avea 1, 60 și sa ramai la acea înălțime