| Ioana_Mara_1977 a întrebat:

Ce înălțime ar trebui să am la 13 ani ca la maturitate sa ating înălțimea de 170?

Răspuns Câştigător
| NonZarek a răspuns:

E ciudata intrebarealaughing, asta nu se poate afla, totul e genetic, eu de ex la 15 ani am 1, 79, apai iti dai seama ca la 18 ani voi da cu capul de tocul usii laughing), daca tu la 13 ani ai 1, 69, poate vei ajunge la 18 ani la 170 sau poate nu, asta nu iti poate raspunde nimeni

| Ioana_Mara_1977 explică (pentru NonZarek):

Tu ce înălțime aveai la 13 ani,?

| NonZarek a răspuns (pentru Ioana_Mara_1977):

1,73-74

| NonZarek a răspuns (pentru Ioana_Mara_1977):

Am gresit la raspuns, voiam sa spun daca tu la 13 ani ai 1, 65-68 cel mai probabil pe la varstele 16-17 vei avea 1, 74, avand in vedere ca esti fata vei creste diferit in inaltime, dar cum am spus, nu iti poate spune nimeni cu exactitate ce inaltime trebuie sa ai acum ca atunci sa ai inaltimea aia, poti sa ai acum 176, si mai tarziu pe la 18 ani sa ai 178-79, totul tine de geana si familia ta, daca mama ta e mai mica iar tatal tau inalt, poate ai norocul sa fi inalta sa semeni pe el, sau invers.

| Ioana_Mara_1977 explică (pentru NonZarek):

Mama are 1.65 si tata 1.80

| NonZarek a răspuns (pentru Ioana_Mara_1977):

Exista posibilitate mai mare de a ajunge la 175 atunci sau poate mai mult