| tflkj a întrebat:

Ce înseamnă "a privi cu detaşare"?

7 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Adica a privi fara a-i pasa, in acel moment esti cu mintea in alta parte. Adica, uite un exemplu : Mihai privea detasat la cerata celor doi.
*-*

Răspuns utilizator avertizat
| Mareacluj a răspuns:

Inseamna ca atunci cand analizezi o situatie, sa nu te implici prea mult

| maly00 a răspuns:

Adice a privi ca un spectator, a nu se implica in actiune
Funda?

| DalyDanyOana a răspuns:

A privi cu detasare..inseamna a privi cu dispret..mai pe limba celor mici.A dispretui pe cineva..si asta rezulta ca il privesti pe omul cutare cu disprethappy. funda?happy

| vennom a răspuns:

A privi cu detasare inseamna a privi intr un loc gandindu te la altceva. Fara interes