| MxR a întrebat:

Ce inseamna "actualizarea este necesara".Am un telefon Samsung bada wave 8500 si vreau sa ma conectez la Samsung apps. nu stiu cum sa fac. cand dau sa ma conectez imi apare asta. ce trebuie sa fac? ofer funda

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta inseamna ca varianta ta de sistem de operare al telefonului este mai veche si prezinta niste bug-uri incompatibile cu programul, Deci trebuie sa faci un update. Pentru asta trebuie sa descarci Kies de aici: http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP
Legi telefonul la computer si instalezi Kies-ul. Apoi iti va spune programelul ca este unul sau sunt mai multe update-uri la telefon. Le instalezi si treci mai departe. Inainte de a face asta trebuie sa golesti telefonul de poze, muzica si altceva si sa le pastrezi in computer. Apoi trebuie sa faci un backup dupa contacte. Programul Kies are o asemenea optiune. Daca nu te pricepi si nu ai curaj mergi la un atelier eventual reprezentanta Samsung.