| naviDIabLO a întrebat:

Ce inseamna ca Dumnezeu iti da dar nu iti baga in traista?

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Inseamna ca Dumnezeu ne acorda multe sanse de care nu stim sa profitam.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Iti da puiul, dar tu trebuie sa-l cresti sa ajunga gaina.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Înseamnă că Dumnezeu îţi oferă oportunităţi, dar depinde de tine dacă profiţi de ele sau nu.

kratos
| kratos a răspuns:

Adica ca iti da talent dar trebuie sa-l dezvolti si sa-l pui la incercare tu!

| princessmary a răspuns:

Inseamna ca Dumenzeu ne da dar ca sa il avem trebuie sa depinda si de noi

| adeana a răspuns:

Inseamna ca iti creaza oportunitati, dar trebuie sa faci si tu ceva pentru a beneficia de unele bunuri.
De ex. daca n-ai job, poate afli de o sansa, dar asta inseamna sa depui ceva, sa iei legatura cu firma si poate primesti jobul.
Sau. Dumnezeu te poate ajuta sa castigi la loto, dar pentru asta trebuie sa cumperi bilet la loto happy

| simoSTAR a răspuns:

Adica cand ai sansa sa obtii ceva.sa faci ceva care iti este de folos, ceva de care ai nevoie.sa profiti de aceasta ocazie...sau problema cea mai des intalnita.atunci cand ai o persoana sa stii sa o pretuiesti. dumnezeu ti-a dat-o dar tu trebuie sa stii cum sa o tii langa tine

| Maria_3931 a răspuns:

Sunt de acord cu kratos... talentul il primesti, ti-l da Dumnezeu dar trebuie sa il dezvolti si sa te bucuri ca il ai.,.

| ILikeToKnow a răspuns:

Ca Dumnezeu iti ofera sansele de care ai nevoie sa fi fericit, dar tu trebuie sa stii cum sa le folosesti pentru ati atinge scopul, fara sa ii ranesti pe altii...eu asa cred

| Alessyaaa a răspuns:

Inseamna ca te ajuta dar nu iti da mur-in-gura

| marioBARCELONA a răspuns:

Adica sta in puterea ta sa obtii rezultate sau mai bine spus sa-ti indeplinesti visele...

Succes! Vise placute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca esti tare prost

| mhsduyxcjs a răspuns:

Asta insiamna ca D-zeu iti da dar daca nu dorestisa ei el nu iti da cu forta ci numai daca dorestitu sa ei.

| sisi_3548 a răspuns:

Eu cred ca inseamna urmatorul lucru:

Trebuie sa iti doresti un lucru, daca il vrei implinit.
ex:vrei sa castigi la loto, te rogi la Dumnezeu sa castigi, dar tu nici macar nu participi. Vrei sa primesti ceva fara macar sa incerci.

Parerea mea,
kiss