| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand cineva iti da inimioara pe post de like la o postare sau comentariu de pe Facebook?
Recent i-am scris,, la multi ani" unei fete pe Facebook si mi-a raspuns cu,, Multumesc" si a reactionat cu inimioara. Oare inseamna ca ma place?
Problema e ca la cam toata lumea reactionat cu inimioara.nici nu stiu ce sa mai inteleg...totusi am vazut si baieti care raspund tot cu inimioara...
Off ..va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Reactia cu inimioara de pe Facebook nu are o semnificatie de iubire asa cum multi dintre noi ne dorim. Reactia cu inimioara inseamna ca iti apreciaza foarte mult mesajul si ca apreciaza ca ti-ai rapit din timpul tau pentru a scrie ceva pe profilul ei. Hei! Nu te descuraja, daca tu o placi trebuie doar sa vorbesti cu ea, ok? Good Luck!

| Spliffwizard a răspuns:

Inseamna ca e draguta laughing