| TanteMarianne a întrebat:

Ce inseamna cand cineva iti spune ca esti :arac de grădina?

8 răspunsuri:
| AdrianVoicu a răspuns:

Ca habar nu are sa faca un compliment

| TanteMarianne explică (pentru AdrianVoicu):

Bun sa zicem ca e o jignire. ce inseamna?

| GazzaRecordsRo a răspuns:

E na, ti-am spus ca esti arac si acum pui o intrebare... adica m-am referit ca esti anemica.

| TanteMarianne explică (pentru GazzaRecordsRo):

Știi macar ce inseamna anemic?
In caz ca nu stii, o persoana anemica este una care sufera de anemie.
Anemia este o boala care descrie deficiență calitativă sau cantitativă a hemoglobinei (o molecula care se gaseste in globulele roșii) sau a deficienței de fier.
In concluzie nu ai de unde sa știi daca am deficiență de fier.

| GazzaRecordsRo a răspuns (pentru TanteMarianne):

Lol.

| Aimwork a răspuns:

Holy ship. Anorexica vroia sa spuna..si clar esti. E treaba ta ce faci cu viata ta si sper sa nu ai o problema medicala!
Clar la asta se referea expresia.
Ma anunti te rog daca e o chestie medicala sau de preferinta?
Mersi!

| TanteMarianne explică (pentru Aimwork):

Preferinta si natura. adica din totdeauna am fost slaba, dar nici nu pot sa zic ca am mancat mult ca sa ma ingras.

| JustAGirl333 a răspuns:

Poate însemna că acea persoana crede că ești mult prea slab/a