| Insurgent a întrebat:

Ce inseamna cand te mananca nasul?

Răspuns Câştigător
| kindness a răspuns:

Daca te mananca nasul acesta este semn de mare suparare, dar mai exista varianta ca daca te mananca nasul, cineva vrea sa te vada. Daca te mananca nara stanga vine un baiat si daca te mananca nara dreapta vine o fata.
Si te mai pot ajuta si cu alte mancarimiwinking...Cand te "mananca" varful capului - Avansare sau noroc; Obrazul stang sau urechea stanga - Complimente; Obrazul drept sau urechea dreapta - remarci jignitoare; Ochiul stang - Dezamagire
Ochiul drept - O intalnire
Nasul in interior - necaz, probleme
Nasul in exterior - Suparare
Gura - insulte
Umarul stang - Nefericire
Gatul - boala
Umarul drept - o mostenire
Cotul stang - vesti proaste
Cotul drept - vesti bune
Palma stanga sau glezna stanga - facturi de platit sau datorii
Palma dreapta sau glezna dreapta - asteptati bani
Abdomen - o invitatie
Salele - o impacare
Soldul - o mutare
Genunchiul stang - barfe
Genunchiul drept - veste buna
Fluierul piciorului - o surpriza neplacuta
Laba stanga a piciorului - o calatorie neprofitabila
Laba dreapta a piciorului - o calatorie profitabila
Sper ca ti-am putut fii de ajutorwinking Fundabig grin?happy

17 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Ai mancat prea mult dulce asta inseamna!happy

mananci des semintele si popcorn?

Probabil ai o alergie!

SAu o infectie.

| Gheorghe_Claudia_1967 a răspuns (pentru ionica56):

Cred mai repede ca_i o alergie dar nu stiu de la ce ca nu maninc seminte., alune sau pop corn

| ºPishcotº a răspuns:

Ca iei bataie, asa se spune da' este doar o zicalalaughing.happy

| narcisa a răspuns:

Eu stiu ca daca te mananca pe afara te bucuri si daca te mananca inaintru iei bataie cica.
sper ca te-am ajutat.
fundita?

| DeNyyy a răspuns:

Ca iei bataie sau ca plangi.laughing numai superstitii

| Evaa a răspuns:

Daca te manank nara dreapta e de bine. daca te manank aialalta e de rauthinking

| MaDa_4027 a răspuns:

... daca te mananca nasul, anunta suparare. Dar mai exista si varianta ca daca te mananca nasul, cineva vine sa te vada. Daca te mananca nara dreapta, vine o fata, daca e nara stanga, vine un baiat.

| foxi a răspuns:

Trebuie sa te scarpini!

Răspuns utilizator avertizat
| laurika_3432 a răspuns:

Te certi cu cineva sau iei bataiehee hee

| Alle15 a răspuns:

Simplulaughing iei batai sau ploua funda?

| resp3ct a răspuns:

Parerea mea e ca daca te mananca nasul.trebuie sa te scarpini.

| heise a răspuns:

Sora mea mereu imi zicea ca iau bataie si cand stranutam ca dau chef== Iar eu stranut cam de 3 ori.

| vika16 a răspuns:

Ai sa te imbetzi sau a sa iti fie ciuda de ceva!

| GT47 a răspuns:

Vei avea bani sau vei bea

| andreeaandra989 a răspuns:

Eu una stiam ca daca te mananca pe dinafara te bucuri si daca te mananca pe dinauntru iei bataitawinking funda? sper ca te-am putut ajuta tongue

| georgenika a răspuns:

Eu stiu ca sa ti dea cineva 3 palme peste mana apoi ii dau tu una inapoi si a pai iti spune un cuvant si daca pica la frunte fericire la nas drum la buze sarut si la barbie dar cadou